Skocz do zawartości

jak zrobić realistyczne tło z za okna


Marek G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem jak zrobić realistyczne tło za oknem. na przykład robię sobie wnetrze i z 2 oknami i chciałbym zrobić realistyczne tło za oknem.próbowałem wsadzać za okno boksa i nakładać na niego texture - ale kiepsko wygląda , próbowałem również wsadzać w environment map mape hdri ale wszystko mi się rozjeżdża .Jak to zrobić

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Zrób plane i nałóż na niego mape. Może on być oddalony od ściany z oknem. Zwiększ self ilumination w mat. editor. Możesz troche zwiększyć parametr blur. Jak znajdziesz odpowiednią mape i dobrze ustawisz parametry będzie git. Ewentualnie jak ci to nie odpowieada to możesz zawiesić półkule nad sceną która będzie imitować niebo i nanią nałóż mape. Musi być dobrze. Nadaj jeszcz uvwmap i dopasuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy posłuchałem ciebie i zrobiłem boxa self ilumination na 50 i wykluczyłem go ze direct lighta który stoi za boxem i robi za słońce.o to mój wynik wiem że tło jest troche nie odpowiednie.noa lae nie mam innego. wiesz może z jakiej stronki ściągnąć ciekawe tła miasta, ulice budynki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawienie tła to nie wszystko ...

 

pamietaj jeszcze o expozycji bo tak jak jest teraz jest tragicznie ;]

 

tu masz kilka przykladow :

http://waterford.za.pl/pics/Living%20room%20-%20okno.jpg

http://users.volja.net/plast/dvokrilno-okno.gif

 

w obu przykladach widac doskonale jak dziala expozycja ...

 

no to moze male wyjasnienie ..

 

w brew pozorom we wnetrzu pomieszczenia nie jest tak jasno jak sie wydaje ... to przez nasze oko a raczej przez jego zdolnosc zmiany expozycji zdaje nam sie ze jest tak widno ...

 

niestety to jeden wielki bullshit ;] z logiki nawet wynika ze w zamknietym pomiszczeniu choc nei wiem czym by nie bylo jest mniej swiatla niz na podworku przy swietle slonecznym

 

skoro tak jest to oko powinno wyexponowac obszar ciemniejszy na jasniejszy i tak samo jest z widokiem za oknem ... czyli przeswietlony ...

 

poogladaj pare zdjec ... jak masz cyfrowke to zrob sobie nawet pare fotek w pokoju ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności