Skocz do zawartości

komunikacja miedzy dwoma plikami swf


AleRT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy da sie zrobic odwolanie z jednego pliku swf do drugiego. Chodzi mi o to ze jak sie klika na link w jednym to zeby np szlo do jakiejs klatki w drugim, da rade tak zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale chcesz ten jeden zawrzeć w drugim, czy w htmlu masz dwa oddzielne swfy i chcesz odwołać z jednego do drugiego ?!

Jeżeli pierwsza opcja to masz prosty sposób target.gotoAndPlay();.

Jezeli druga i chcesz robić w ten sposób strony, to może się da, ale tak się nie robi, bo w praktyce jest to mało wydajne i profesjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w htmlu dwa oddzielne swfy, zrobilem tak poniewaz animacja logo + muzyka loaduje sie dluzej niz main page, i pozwala to odwiedzajacemu od razu poruszac sie po stronie bez czekania az załaduje sie header. Moim zdaniem to nie jest mało profesjonalne, a ulatwia zycie po prostu. kombinowalem z localconnection ale hmm nie iwem jak do konca tego uzwyac. znalazlem jakis tutorial ale sa chyba w nim błedy bo mi zaznacza script na czerowo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic zeby ten drugi swf wgral sie w miejsce dokladnie takie jakie chce ? bo jak uzwyam loadmovienum to mi sie pokazuje w pozycji 0,0

 

 

EDIT - z tym juz sobie poradzilem, zaladowalem swf'a do sprite i ustawilem anchor point na top left, ale powstal nowy problem. W tym swf'ie jest preloader i jak wgralem to do sprite'a to on oczywiscie nie dziala i w ogole animacje sie walą, da sie to jakos ominac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preloader preloaderowi nie równy. Opisz bardziej problem. Jakiego masz preloadera?

Żeby dobrze zadziałał musisz rozumieć jak działa i zastosować go tak, żeby działał w tym pzypadku.. To takie blabla, ale taka jest istota.

A jeżeli chodzi o babranie to właśnie umieszczanie kilku swfów w htmlu to jest babranie ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nawet nie chcodzi o sam preloader, tylko animacje tez nie dzialaja bo sa oparte na skryptach. chodzi o to ze po wgraniu do sprite'a tego swf'a nie odczytuje on skryptów i sie zastanawiam czy jest jakis patent zeby to ominąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprite'a
co to jest ?

 

tylko animacje tez nie dzialaja bo sa oparte na skryptach. chodzi o to ze po wgraniu do sprite'a tego swf'a nie odczytuje on skryptów i sie zastanawiam czy jest jakis patent zeby to ominąc.

 

poczytac o roznicy miedzy _parent a _root

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprite to pojęcie wyjęte z Directora - we Flashu to tłumacząc jest objekt, a jak się nie mylę to przy ładowaniu pliku swfg możesz załadować go w miejsce dowolnego MC - czyli piszesz skryt loadMovie..... i na końcu wpisujesz argument np. "aaa", z tym że na scenie musisz mieć mc o nazwie "aaa".

I tak b. ładnie możesz kontrolować miejsce wgrania swf'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, to masz skrypty na pałę napisane.

Spróbuj zrozumieć hierarchię (czy jak się to pisze) obiektów w scenie.

Czyli dowiedz się czym jest targetowanie (m.in. _root, _parent, this, etc.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no nie bardoz na pałe, nie wiem czy to ma znaczenie ale nie robie tego w Flash Mx tylko w swishmax, ale flash to flash przeciez :) pobadam te hierarchie, kurde no zatrzymalem sie w miejscu z tym targetowaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie jest tak źle jak myślałem, po porstu wrzucalem swfa do prelaodera anie sceny i dlatego mi animka nie chodzila loool :D ale i tak jest problem:

 

mam napisany skrypcik błysku w swf'ie ktorego laduje wyglada ona tak http://alert.k9.pl/portfolio/trzy/hometest.html a jak ładuje tego swf'a to jest tak: http://alert.k9.pl/portfolio/trzy/banner3swi.html

 

nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaale sie zaraz zdenerwuje, nie wiem o co chodzi, to napewno jest cos prostego, a i tak nie moge wyłapać błedu. Jest wyraźnie napisane _root.main.loadMovie ("hometest.swf"); nazwy sie zgadzają...zaraz sie zdnenerwuje :) A nie chce rezygnowac z tego efektu bo mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja chyba jestem jakis pechowy czlowiek :) dalem w menu odwołanie do tego targetu w ktorym wgrywam mainpage swf zeby szedl do sceny "out" i puscil pierwsza klatke i cos kurde nie dizala, bo nic sie nie dizeje ;/

taki kod dalem w buttonie

on (press) {

tellTarget (main) {

gotoSceneAndPlay(out, 1);

}

}

 

 

UPDATE - nieaktualne dalem wsyztsko do jednej sceny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak jestem pechowy ;]

 

mam problem z dynamicznym tekstem. sprawa jest taka ze jak klikne na menu link powiedzmy ABOUT to mi sie zmienia dynamiczny tekst w main na about. Tylko ze jest jedna lipa bo ten tekst sie nie pokazuje (na tekst jest nalozony efekt wjazdu do sceny)

 

w buttonie dalem skrypt:

on (press) {

main.nmaly.text = ABOUT;

}

 

i dupa ! tekst sie nie pokazuje jak jest animacja na nim, jak to rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ale ABOUT to zmienna na tym samym poziomie ?! jeżeli zmienna ale z innego to musisz ją zatargetować np. _parent.ABOUT. JEżeli to jest tekst to musisz mu to powiedzieć i objąć w "" czyli "ABOUT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności