Skocz do zawartości

Prom Kosmiczny...


Vader

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zrobić krótką animację zawierającą lot promu kosmicznego lecz gdy uczylem sie obsługiwania 3dsmaxa zrobilem jedna animke i na tym poprzestałem i teraz okazuje sie ze wiele zapomnialem i teraz potrzebuje pomocy w stworzeniu tego promu... najlepiej jakies toturtiale i tak przy okazji opis sposobow modelowania itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie posłuchałem twojej rady spróbowalem boxmodellingu bo z tym juz wczesniej mialem do czynienia... ale teraz mam problem... zrobilem ten prom choc moze niezbyt podobny ale zawsze.Został mi tylko luk w którym bedzie umieszczona satelita i bedzie on umieszczony w miescu pokazanym na screenie... musza tam byc 2 klapy otwierane w 2 strony i nie wiem jak to mam zrobic... probowalem odciac ten kawalek ale wtedy na ta klape nie bedzie dzialal meshsmooth a po 2 bedzie widac caly srodek... da sie tak zrobic zeby ten box byl pelny w srodku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku cut i rozcinasz ten polygon na dwie czesci, potem detach i przesuwasz pivoty tak, by byla na tych krawedziach gdzie zawiasy;

nastepnie do obu dodajesz modyfikator shell (nadaje on grubosc) i ustawiasz jakis parametr; potem przechodzisz do wire parameters dialog (animation>wire perameters>parameter wire dialog i laczysz obrot Y lewej klapy i obrot Y prawej klapy; nastepnie ustawiasz wyrazenie jako -Y - teraz obie klapy (jesli bedziesz obracal lewa) beda sie otwieraly o ten sam kat;

przypisz im modyfikator mesh select dla tych poly klap, ktore maja byc wygladzone i dopiero w tym modyfiktorze ustaw mesh smooth

 

pewnie czesc z tego jest dla ciebie nie jasna, wiec jak by co to pisz tu albo na gg (3859338)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie poradziłem ale jak zwykle pojawił się kolejny problem... Połączyłem obroty tych klap i zlinkowałem obydwie do promu... wszystko było ładnie do puki nie chciałem go zanimować po scieżce... wtedy klapy juz nie otwierały się ładnie wzdłuż kadłuba tylko jakos tak dziwnie na boki. Sprawdzilem jeszcze raz i okazalo sie ze jak tylko obroce caly statek zaraz klapy nie działaja jak powinny... i jeszcze jedno pytanko na koniec mozna zrobić tak by animować obiekt po scieżce a pozniej juz bez ściezki. jak probowałem to gdy kasowałem ścieżke animacja wracała do początku 0o

 

 

Prepraszam za brak polskich literek w niektorych wyrazach --> lenistwo... :P

Podro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vader, gdzie mieszkasz? Daj znać na gg, gdyby to było gdzieś w Wawie lub okolicy, bo ja mam taki stary plastikowy, duzy model wahadłowca, z czasów, gdy jeszcze sie bawiłem w modelowanie niewirtualne. mogę Ci go pozyczyć jako dobry referek. :)

Tak nawiasem mówiąc, to skoro na GG podałeś, że mieszkasz na Gwieździe Śmierci, to z mniejszym pojazdem do podrózy do mnie nie powinieneś mieć problemów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności