Skocz do zawartości

biped i reactor


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chcialem zrobic sobie animacje, jak jakis ludek potyka sie o boxa.

zrobilem prosta scene, potem bipeda. Ustawilem kroki, na drodze gdzie stoji box.

potem wstawilem reactor a do niego boxa i calego bipeda. mase bipeda ustawilem na 1.

 

teraz jak odpalilem "test" to biped odrazu mi sie rozpada na kawalki ;/

co zrobilem nie tak?

mam nadzieje ze jasno opisalem sprawe ;)

dzieki, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żeby symulacja zadziałała poprawnie musisz zrobić z bipeda ragdolla. Najłatwiej:

zaznaczasz Pelvisa i klikasz MAXScript>RunScript>rcRagdollScript. Gdy ukaże się roleta

Ragdoll klikasz na dole Constrain Humanoid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawkiller- co ty z tą masą boxa i masą bipeda?? Wygląda mi to na jakieś banialuki. v1ck - nic ci nie zadziała dopóki nie zrobisz tego o czym pisałem wcześniej. Gdybyś czegoś nie wiedział pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Uznam to za żart:P Ale co do twojego pomysłu tesh mozna sie przyczepic. Jak zrobisz ragdolla to co sie stanie podczas obliczen?? Ano jopek ladnie glebnie na ziemie i nic pozatym:P Raczej nie bedzie szedł:P I nie potknie sie o boxa. Bo jeszcze nie słyszałem o czyms takim ze da sie zrobic najpierw jopka idacego ktorego "trasa" przecina boxa i zeby pozniej reactor "wiedział" kiedy przestac odczytywac klucze ustawione przez urzytkownika i zaczac obliczac "sposob upadania" kolesia ktory sie potknął. Tu pozostaje TYLKO reczna animacja poklatkowa!! lub polaczenie animki chodu z pozniejszymi obliczeniami reactora. UFF.... Chyba teraz rozumiesz że Ty równiesz nie powinieneś się upierać przy tym ragdollu Grendel.

PS nie upieram sie że mój sposób zadziała(bo nie zadziała) ale przynajmniej koles ładnie przepchnie boxa:P

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, Pawkiller, nie chciałem cię obrazić, może cię nie zrozumiałem. :)

Jak znajdę czas to po prostu sam zrobię taką symulację i opiszę dokładnie co i jak, bo tak na sucho trudno mi mówić o konkretach. Wiem, że animowanie czegoś takiego jest łatwe przy użyciu CATa zamiast bipeda, bo robiłem już coś takiego , ale co do bipeda... no, nie wiem, muszę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem. 1. Tworzę bipeda i od razu uruchamaiam skrypt ragdoll.

2. Tworzę footstepsy

3.Na oddzielnej warstwie przeprowadzam symulację raeactora, tzn.

dodaję boxa i podłoże do RBcollection z masą "0" ; symulację rozpoczynam tuż przed tym jak stopa dotknie boxa. Można póżniej scollapsować warstwy.

4.Jeśli chcę, żeby to było tylko potknięcie, nie upadek, robię dodatkowe footstepsy od odpowiedniej klatki.

5. Ręcznie dodaję klucze między śladami w taki sposób aby stopy nie przechodziły na wylot przez boxa gdy wznawiam chód.

Proste! :)

Załączam plik maxa z moim ćwiczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie ma sprawy:P Ważne że v1ck w końcu wie jak to zrobić. Wiedziałem że trzeba będzie połączyć symulacje z key'ami ale muszę się przyznać że nie robiłem jeszcze "potknięcia". Dzięki Grendel żę wziąłeś trud tego zadania na siebie:P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności