Skocz do zawartości

[wip] zambra


zvirek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zapowiada sie nieźle od strony pomysłów.

jeżeli chodzi o wykonanie strasznie brudzisz. za dużo tam jest czarnego "pyłu". Wygląda to bardzo nieprofesjonalnie.

Inną reczą są trochę niechlujne przenikania. Jakby obiekty były niedopasowane.

Następna rzecz to liternictwo - zambra 2005 - dla mnie obleśnie siię zapowiada.

Najazd na monolity też jest niedopracowany bo pole buttona bardzo się zkwadratowiło i nie przylega do obiektu.

 

Poza tymi wadami, które da sie wyeleminować strona podoba mi się bardzo (chociaż drezewo mogłobyć lepsze). Czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest perwszy praktycznie test. nie moglem sie doczekac po 4 dnich renderowania... (Hypervoxle)... szczegoly techniczne oczywisci znikna...

 

Maceo - Georgia bardzo niespotykana w dzisiejszym internecie. co poroponujesz w zamian? nowoczesna czcinke, czy moze kroj zblizaony zsyliztycznie do "megalitow".

i jeszcze jedno, nie rozumiem - "pyl"? chodzi o ziarno czy o wybuch czy o kompresje? ziarna bedzie mniej - kwestia wiekszega AA.

 

niedlugo update strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pył - takie przybrudzenie w postaci cieni po radiosity chyba. Rozproszone cienie. Przez to klocki wyglądają jak przybrudzone od dołu i takoż samo wygląda ziemia. Do tego dochodzą trochę brzydkawe cienie rzucone. Wcześniej ich nie zauważyłem, ale są niekonsekwentne.

Ja bym je albo wyrzucił, albo zrobił delikatniejsze, żeby bardziej "mixowały " się z efektem radiosity. Natomiast świenie wygląda rzucone światło, wtedy znika efekt "przybrudzenia".

Możęsz jeszcze spróbować pojaśnić render dając więcej światła.

 

A jeżeli chodzi o czcionkę to fakt, że ta właśnie nie występuje często wnecie jest raczej spowodowany tym, że jest kiepska do zastosować webowych. Ciężko ją dobrze wykorzystać. JEżeli masz wystarczająco wiedzy żeby to dobrze zrobić to wystarczy mi czekać na efekt. A jeżeli nie masz do konca pomysłu to radzę coś w stylu Arial, Tahoma lub pokrewne. Bardziej techniczne.

I pamietaj żeby dobrze dostosować rozmiar, aby wyświetlał się nie "antyaliasowany", bo to psuje czytelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... grunt w tym ze w scenie nie ma swiatla, "swieci" otoczenie, niebo, backdrop. nie ma tam zadnego zwiatlo poza odbitym (radoisity), wiec cienie wynikaja tylko z rozmiaru obiektor i od rozproszenia swiatla (co powoduje dosc dlugi czas renderowania i noise)... chodzilo mi o ty by te elemeny byly bardziej zacienione by kontrasowaly z rozjasnieniem po najechaniu myszka, by strona zyla gdy uzytkownik sie po niej porusza, a zastyga gdy nie.

noise sprobuje usunac w photoshopie....

 

co do czcionki to moze masz racje... jednak zobacz na strone tam zostala uzyta wlasnie ta czcionka i wyglada to cala strona wyglada conajmniej inaczej... ale tak czy owak texty we flashu nie beda pisane takim krojem, wlasnie ze wzgledu na rozmycie txty, zastosuje czcinke pixelowa, co prawda mam ich nie wiele (6) ale zawsze cos (moze macie jakies pixelowe czcinki, albo adresy gdzie mozna je zdobyc, bylbym wdzieczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie widzę tej czcionki. Zrób zrzuta i podeślij w którym miejscu.

Co to wogóle jest czcionka pixelowa ;) ?

http://www.kirupa.com/developer/mx/usingtext.htm - tu jest fajnie wyjaśniony problem z tekstem (chyba tutaj, na tej stronie czytałem artykuł o tym, to chyba ten, ale nie czytałem drugi raz więc mogę się mylić).

 

Jeżeli chodzi o te "zabrudzenia" i "przyciemnienia" to nie wiem czy to jest dobry pomysł zostawiać to w taki sposób. Ale z drugiej strony nie dokońca wiem jak wytłumaczyć Ci o co mi chodzi. W każdym razie to nie wygląda do końca profesjonalnie. Ale nie wygląda źle. Myślę, że strona ma naprawdę wielką szansę być niezła, więc się czepiam szczegółów.

 

A jeżeli chodzi o render. Jaki masz sprzęt, bo na moim Athlonie 64 3000+ taka scenka renderuje się nie więcej niż 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje w lightwave, wiec inaczej to wyglada niz w maxie o ktorym nie wiem prawie nic. slyszalem ze tam jest cos takiego jak skylight. Lightwve dosc dlugo renderuje radisity, i nieznalazlem szybszego sposobu jak zrobic render fprimem (plugin do renderowania). Moze jest to jedna z wad lightwave ale za to radiosity wychodzi badrdzo doklanie, pozatym bardzo lubie swojego lightwave'a... hehe oswoilem sie z nim i wiem ze bede musial sie nauczyc tez maxa ale jakos mi sie to nie usmiecha.. mam amd Thoroughbred 1800+, 512 ramu.

 

acha pokopalem adres w poprzednim poscie, sorry... tutaj jest nowy www.2lo.gorzow.pl/forum/

 

a czcionka jest wlaśnie taka... (caly czas mysle czy taka, wiec nie wiem,zobacze co pasuje do calosci, ale na stronie glowniej juz ja uzylem zambra.pl, najwyzej sie zmieni.... wkoncu to wip...

 

//edit poprawiam szczgoly tehniczne na bierzaco... link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności