Skocz do zawartości

Jak otekstórować wymodelowany przedmiot


Gedeon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna mam 3ds max 7 i modeluję w nim różne przedmioty (jeszcze jestem zielony ale pare rzeczy mi wyszło i jestem zadowolony) ale nie wiem jak na wymodelowany przedmiot nałożyć teksturę. Proszę o pomoc. Z góry dzięuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

najpierw musisz wiedzieć jaka jest różnica między shaderem a texturą. ob nie wiem czy pytasz o shader czy o text.... bo raczej obiekty 3d typu pistolet, stół etc to prędzej shaderki, textura to raczej organika i budowle, chociaż są i wyjątki ;)

 

poza tym naucz się że tekstura pisze się przez u anie ó :P

pamiętaj google twoim przyjacielem nie tweety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale coraz więcej ludzi zaczyna iść po najmniejszej linii oporu. Zamiast przeczytać, czy nawet (co w tym przypadku jest raczej proste) dojść na wyczucie do rozwiązania, lepiej wysłać posta na forum. Nie neguję wysyłania tu maili z problemami, ale to już jest pewne przegięcie. Niedługo zaczną pojawiać się posty typu: "Jak zrobić sferę w 3ds?". Ludzie, trochę ambicji !

 

Natomiast odpowiadając na pytanie (a co mi tam, taki sympatyczny jestem).

Naciśnij "M", a dalej już samo pójdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij "M", a dalej już samo pójdzie :P

 

hmmm... ja jak pierwszy raz nacisnąłem M to nie za bardzo wiedziałem co to za kuleczki w okienkach i poco tyle zakłądek na dole :P

 

heh hindus w tym samym momencie napisaliśmy posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to chcę oteksturować prosty przedmiot typu: jabłko. kula czy sześcian....A że nie wiem jak to zrobić to to już chyba nie moja wina.... Każdy kiedyś zaczynał od zera i nie wiedział najprostszych rzeczy i według mnie nie należy nikogo za to ganić chociaż rzeczywiście wiele tematów omawianych na forum wynika z powszechnego lenistwa. Za podpowiedz dziękuję bo mi sie przydała.... Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ja jakos wpadłem na to sam albo z pomocą tutków z 3dsmaxa 5 (i do tego z moją znajomością angielskiego na poziomie beginner albo jeszcze gorzej...).

 

no i zmien "otekstórować" bo jak widzę to "ó" to niedobrze mi sie robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności