Skocz do zawartości

Animacja człgu


avol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do Was przeogromną prośbę...

Mam do wykonania animację czołgu. Mam gotowy model i tło (zdjęcie tereny, po którym czołg ma się poruszać), ale nie pamiętam już kompletnie nic z animcji:/ Kiedyś się zabierałem za 3D maxa, ale miałem za słabą maszynę i odłożyłem tą zabawę. Teraz potrzebuje na gwałt tej animacji, do poniedziałku. Próbowałem coś zrobić, ale nie moge nawet dopasować kamery :/

Czołg ma jechać po lini prostej, dokładnie na kamere, zatrzymać się i strzelic prosto w nią. gąsienice mogą sie poruszać, ale nie muszą.

Czy ktoś z Was mógłby mi tę animację wykonać? Wszelkie materiały wyśle. Kurde, nigdy nie sądziłem, że poprosze o wykonanie czegoś w całości:/

Moge zapłacić z 10zł, ale nie wiem, czy jest sens, bo dla Was to pewnie 5 min....

Błagam, odezwij sie ktoś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Co do animki to tu jest rozwiazanie. Reszte pokombinuj po tutorialach o efektach :P

 

dobra jest (*.mov) - jak to mniej wiecej ma wyglądać , potem ustawiasz na końcu sobie widok z perspektywy i i wciskasz ctr+c i samo tworzy ci kamere w tym miejscu, dodajesz efekt strzału i gotowe.

Odpalasz link, pokazuje sie zegar, czekasz 40sekund, pojawia sie przycisk i klikasz zeby sciagnąc filmik (to tak jakbys nie wiedział)

http://www.megaupload.com/?d=10D19LG1

pozdro.

 

ps za 10zł to raczej sie nikt nie przyłoży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, nie wiem co jest grane :/

klejam model do animacji, rysuje scieżke, ale nie moge ustawić linii jako ścieżki:/ czy przy rysowaniu trzeba docisnąć jakiś klawisz skrótu, aby rysował ścieżkę do modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole masz track bar. Ustawiasz czołowo kamerę następnie klikasz set key, przesuwasz suwak do dajmy na to 210 klatki (ustawiwszy uprzednio odpowiednią ich ilość), przesuwasz obiekt w kierunku kamery o odległość, jaką ma on przebyć na danym odcinku w te 7 sekund (przyjmujemy, ze 1s = 30 klatek), i znowu naciskasz set key. Z obrotem gąsienic już bedzie trudniej, ale generalnie tak sie używa panelu track bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra powiem tak -

 

po pierwsze:

dostałes mini-videotutorial i nie potrafisz odtworzyć

 

po drugie:

przerób najpierw pare tutoriali i wtedy rób, no bez jaj....na dole jest panel animacji czy jak to sie zwie, klikasz przycisk AUTO_KEY przesówasz i klikasz przycisk drugi raz co za filozofia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mini video tutorial oglądałem ze 20 razy, ale nadal nie wiem jak ten typ przyłączył linie do obiektu, że on się po niej poruszał... mi nie chce chodzić... pomocy w mojej kopii nie ma, a na necie jakoś nie mogłem trafić na tutorial po ścieżce... może to zbyt oczywiste? nie wiem... ten link co dałeś mi nie działa...

 

>>

jakby tego było mało nadal nie moge dopasować kamery... obiekty mi cię nienaturanie rozciągają gdy użyje nardzędzia fieldofview do ustawienia pola animacji do bitmapy, którą mam jako tło:/

pewnie sie źle do tego zabieram, ale nic... pokombinuje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zaznaczoną linie czy obiekt? jezeli model, to mam wyłączony panel animation, przktycznie cały... a gdy mam zaznaczoną linie nie moge dokleić czołgu... heh, nie mam zamiaru Cię obrażać, bo przynajmniej próbujesz wytłumaczyć laikowi o i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie to jest moim problemem... ale ok, ważne że wpadliście na pomysł z track barem... jak narazie nie chce sie ten czołg poruszać, ale nic:P pokombinuje... aha, jak zwiekszyć ilość klatek w animacji ? :>

 

>>

JUPIIII, udało sie:) its alive!!!! co prawda nie wiem jak to zrobilem, ale moze jakoś do tego dojde:P jeszcze tylko pytanie, jak zwiększyć ilość klatek w animacji :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gotowy model i tło (zdjęcie tereny, po którym czołg ma się poruszać), ale nie pamiętam już kompletnie nic z animcji:
i ty piszesz ze juz kiedys sie bawiłes w te klocki :D ? nikła szansa z tego co widze zeby to była prawda ;) z tego co ty mi tu przedstawiasz to jakies jaka są :] raz nie działa za chwile mozesz zrobic...hmmmmm.....dziwna sprawa. ;) pozdro btw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tak, ale to byly 2 animacje robione z gorowych tutoriali, no i raz brałem sie za modelowanie, ale mialem poprostu za slabego kompa... przy renderingach mi siadał :/ no i to kiedyś to byly czasy swietności maxa 3 :D

to jak z tym zwiekszeniem ilości klatek ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności