Skocz do zawartości

symulacja zrywania tkaniny


aspenboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem - nie wiem jak uzyskać efekt zrywania tkaniny. Próbowałem korzystając z reactor'a oraz z clothfx. Dokładniej: kawałek tkaniny (mały, prosty kwadracik :) ) jest rozciągany. Przy pewnym poziomie rozciągnięcia powinien się rozerwać na dwa kawałki. Ideałem byłoby zwizualizowanie zrywających się nitek w tkaninie, ale to już problem na później... Na razie nie wiem jak rozbić obiekt na dwa różne. POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cóż w maxie to chyba trzeba zrobić bardzo prymitywnie czyli wszystko wymodelować tzn. cały kawałek no i tez rozerwany z nitkamii dopiero w tedy to animować w odpowiedniej klatce ukrywając jedno a pokazując drugie ale to moim zdaniem syzyfowa praca i chyba lepiej tu tekstury już było by zaciąghnąc do pracy. Do Mayi jest taki zestaw pluginów do ogólnie mówiąc rozwalanie obiektów, może między nimi jest tez taki do tkanin, nie wiem sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczę z ClothFX i szwami - może w ten sposób się uda. Jestem ograniczony do 3DMaxa, bo w nim piszę mgr. I tak się cieszę, że clothfx został zintegrowany w 7.0, bo uczelnia by nigdy nie kupiła dodatkowego pluginu :D

 

Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności