Skocz do zawartości

wybor materialu


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

moze mi ktos powiedziec gdzie to jest bo za cholere nie moge znalezc :)

 

11. Stwórz materiał typu blend;

 

12. Ustaw materiał 1 na corodet metal, a materiał 2 na hot rocky surface.

 

13. W materiale hot rocky surface zmień self illumination na 20 i material effect chanel na 2l;

 

14. Ustaw maskę mieszania materiałów na gradient;

 

15. Zanimuj color 1 gradientu: klatka 22 - 0,0,0, klatka 26 - 255,255,255;

 

16. Zanimuj color 2 gradientu: klatka 22 - 2,2,2, klatka 26 - 29,29,29;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Edytor materiałów, następnie kliknij przycisk "Standrard" znajdujący się pod okienkami podglądu (nie wiem jak się to nazywa:)) po prawej stronie. Z listy wybierz Blend.

 

Po wybraniu Blend w oknie głownym edytora masz dwa przyciski, klikając na nie z listy wybierasz żądane przez ciebie materiały.

We właściwościach każdego z tych materiałów ustawiasz sobie odpowiednie parametry.

Powracasz do nadrzędnego materiału Blend, i tam trzeci przycisk (nie pamiętam, jak sie nazywa - mix, blend albo jakoś tak) - klikasz go i wybierasz z listy gradient.

 

Aby zaanimować kolory klikasz przycisk Animate (w max4, w innych wersjach inaczej) na listwie czasowej (na dole okna max'a), przesuwasz suwak do klatki 22 - ustawiasz kolor czrny, następnie suwak przenosisz do klatki 26, ustawiasz kolor biały. Analogicznie robisz to z drugim kolorem gradientu tylko inne barwy.

 

Mam nadzieję, że trochę pomogę - nie mam aktualnie przy sobie maxa i wszystko piszę z pamięci, ergo proszę o wyrozumiałość jeżeli popełniłem jakieś błedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa...

być może musisz je zaladować z jakiejś biblioteki materiałów (może z tej instalowanej z max'em? - tak jak pisałem - jestem aktualnie pozbawiony aplikacji, więc nie sprawdzę). Jeżeli to jakiś tutarial, może te pliki były do niego dołączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności