Skocz do zawartości

logo dla firemki


Kooba

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zleconko od firmy IVECO dla jednego z podmiotów.

Oczywiście kolory zostały narzucone przez koncern - musiały być spójne z resztą identyfikacji.

A oto co mi napisali w brifie (co byście choć trochę wiedzieli o co w tym biega :) :

Chcemy stworzyc na bazie jakiejs spojnosci nowe logo, ktore mialoby komunikowac :

- wspolprace miedzy krajami ( UK, ITL, SP, PORT, FR, GE, BNLX, - cala Europa zach..) - mowimy o krajach wewnatrz IVECO.

 

no i -przedstawiam wam jedną z moich propozycji, jeszcze nie ma go rozebranego na części bo pewnie będą poprawki jak znam klienta, więc manual do znaku będzie w późniejszym terminie :)

 

attachment.php?attachmentid=19022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no dolny napis nieczytelny - ale to wina kompresji niestety. Dodam tylko że mutacja jest po to aby można było użyć małego znaku (czyli w tym wypadku będzie większa tolerancja przy granicznym pomniejszeniu logotypu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze robi się znak podstawowy - czyli ten w lewym górnym rogu, potem mutajcę dla ciemnegotła, następnie w odcieniach szarości - gdy będzie siępowielało logotyp tam gdzie nie da się użyć koloru - czyli np. gazety, oraz w jednym kolorze - czyli mono - ono z kolei służy do reprodukcji znaku gdzie technicznie nie da się uzyć koloru lub skali szarości (hopt print, grawerunek itp.) do tego dochodzą jeszcze graniczne pomniejszenia znaku - i tu kolejne wersje bo przy pomniejszeniu znaku np. do 1 cm - napisy przestają być czytelne itd itp... ech jak mi zaakceptują logotyp - to pokażę wam manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarno czarne dałbym jako niedozwolone wersje, czarno szare są ok

Mutacje dałbym jako niedozwolone, chyba że... moze dolny napis przesunąć by tak jego początek względem końca górnego? o_0

Sympatycznie, może żółty płomyczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez obstawiam za pierwotna wersja, mutacje wogole nie powinny zaistniec moim skromnym zdaniem, jeszcze jedno co mi nie przypadlo do gustu to rozmieszczenie tych skrzydelek, jakos probowalem sobie to wpasowac na papier firmowy i nie wyglada zaciekawie tworzy sie pewna pustka z lewej strony, ale to moze tylko moja wyobraznia tak dziala, pozatym calkiem przyjemnie sie prezetuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności