Skocz do zawartości

Obiekt3d: Gun na demony :]


Roli

Rekomendowane odpowiedzi

No witam,

 

Otóż mam taki problem:

- generalnie modelowanie juz zakonczylem aczkowliwiek wszelkie uwagi chetnie wyslucham i bardzo mozliwe ze uwzglednie, jednak generalnie chodzi mi o materialy i texturki. Po prostu nie mam pojecia jak to dziadostwo pomalować. W sumie to mam tylko pomysł na ozdoby takie jak krzyże i anioła na lufie [chciałbym aby były chromowane - materiał raytrace z ewentualnymi ryskami w bumpie] na to co jest glow nalozony [to rdzen plazmowy :D i chcialbym zeby byl szlany z takim plynem wsrodku i wlasnie z tym glow'em co jest]a także na rakietę [czerwony,brudny materiał na tą glowke i bialy pobrudzony korpus, stateczniki nie wiem :| ]. Na reszte nie mam pomyslu. Wiem ze to moj projekt i powienien sam to zrobic ale to WIP i chcialbym po prostu posluchac Waszych propozycji bo co X głow to nie jedna (gdzie X - ilosc osb odpowiadajacych na posta).

 

Generalnie powiem ze jest to swięta bron na demony i inne zle rzeczy (mam nadzieje ze symbole religijne nie urazaja nikogo a jesli tak to przepraszam). Oczywiscie demona mozna byloby i kijem walnac ale tylko jak nie ma nic innego ;) Pozdrawiam - licze ze na haslo pomożecie? gromko odkrzykniecie Pomożemy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jesli chodzi o materiły, to jak je zrobisz, bedzie łatwiej powiedziec, czy wyglądają dobrze, czy raczej nie... dlatego ja na razie wypowiem sie o modelingu

przede wszystkim za duzo ostrych krawedzi. popróbuj z chamferem na krawedziach. jakos nie wiecej nie przychodzi mi do glowy, moze jeszcze pozniej sie wypowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa kreytyki jednakże chodziło mi bardziej o jakies pomysyly na otexturowanie , bo sobie z tym słabo radze. Nie chce aby ktos mowil mi zrob metal z highlights = 50 czy ileś tam tylko z czego mogloby byc to zrobione. Puście wodze fantazji :]

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz juz drugi raz sie zabieram za odpowiedz (rano gdy mialem juz wysylac powiesil mi sie komp). Poprzednio zjechalem cie za raczke i za te druty i wogoel niepraktyczny pomysl ale teraz jak an to spojrzalem to mi sie kurde podoba:)

mysle ze jesli nie potraktujesz tego tematu zbyt serio i ulozysz jakas fajna scenke tobedzie to naprawde fajna groteska

jesli chodiz o txturki to moim zdniem raczka musi byc koniecznie taka jak drewniane lawki w kosciele :) krzyz z taniego zlota na starych gwozdziach i nie waz sie chamferowac podstawy ona ma byc z cimniejszego drewna :)

przod super nowoczesna technologia a srodek z fallouta

no pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki shi wlasnie mialem sie brac za poprawienie podstawy, tzn sprobuje zobacze jak wyjdzie. Pewnie ze nie traktuje tego super-powaznie. Po prostu chce jakas scenke skonczyc ze wszystki textury i cala reszta bo zawsze zatrzymywalem sie na etapie modelu. Zabieram sie za materiały i bede staral sie wrzucac apdejty w miare systematycznie. Mam nadzieję ze moge liczyc w dalszym ciągu na Waszą pomoc - ku... chce to skonczyć !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to update powiedzcie cos bo nie wiem, mi osobiscie cos te "zlote" ozdoby nie pasuja :( ale nie umiem dobrze v-raya (tak jak nie umiem texturowac) mam nadzieje ze cos doradzicie.

 

pozdro,

Roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wlasnie mialem tak zamiar zrobic z tym pojemnikiem z plazma jednak zastanawia mnie jedna rzecz:

 

czy jak zrobi potem glow to chyba ta poswiata z plazmy nie zostanie zagieta przez szklo tego pojemnika na plazme :|?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, koleny update - powiedzcie co sadzicie o materialach. Niestety nie wiem jak zrobic ta plazme :/ Chyba ten srebrny lepszy niz złoto. Prosze o konstruktywna krytykę.

 

Pozdro,

Roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :) wszyscy mowicie ze niewygodny do trzymania. Bede chyba musial wymodelowac specjakna reke/lape do tego pistoletu :D [kangury chyba maja wystarczajaco male lapki, ale ... czy kangury dalby krzyz na pistolecie :|- sorki jest 0:38 ...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą plazmą to moze spróbuj dać np. mape smoke jako diffuse, a do selfillumination daj falloff (zielony w srodku, ciemny na brzegach). do tego moze jeszcze jakiś bump i powinno jakos sensownie wyglądać (przynajmniej na początek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pokazuje. Aha probowalem chamferowac krawedzie ale nie moge sobie poradzic pozniej odpowienim ponumerowaniem polygonow zeby sie ladnie przy ms wygladzilo.Moze potem zamieszcze render z tymi bledami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona plazma lepsza

jakos ten czarny material mnie nie przekonuje - moze zrob chrom w tym stylu: http://www.machinegun.pl/sklep/images/tm_de50ae_chrome1.jpg

poza tym: zwroc uwage, ze na uchwycie (pewnie to nawet sie jakos specjalnie nazywa, ale nie wiem) jest takie czarne coś, aby metal nie odparzał skóry dłoni - u Ciebie nie dość że nie ma czegoś takiego, to jeszcze jest ten krzyż - co już jest totalnie niepraktyczne. poza tym nie za bardzo jest jak dosięgnąć spustu.

 

no ale ja sie rozpisałem znow o modelingu, a chce pewnie troch porad co do materiałów - no jak juz mowiłem, podoba mi sie chrom z desert eagle. w tym materiale moze byc praktycznie cała bron, obadaj chociazby tego spasa 12 (http://manta.univ.gda.pl/~kazik/tools/zdjecia/weapon/spas12_8.jpg) albo oicw (http://www.fas.org/man/dod-101/sys/land/oicw-001.jpg) - praktycznie cała broń to jeden shader... jeśli już jest jakies urozmaicenie, to jest nim drewno, np. http://shop.e-zbrane.sk/elfoto/Magnum.jpg

poszukaj fotek na googlach. jeśli nie znasz nazw broni, to poszukaj serwerów o medal of honor, wolfenstein, soldier of fortune etc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o plazme to wydaje mi się ze powinna ona być przezroczysta w pewnym stopniu. Przydało by sie też światło wewnątrz pojemnika by stwożyć efekt fluoresencyjny. Acha niech pojemnik bedzie pełen tak bedzie lepiej wyglądać. Jeżeli ten pojemnik ma być z plastiku to ok ale jeżeli ma być ze szkła to raczej nie nadaje się cos mi nie pasuje.

Przejżyj te tutki

Szkło 1

Szkło 2

A na materiał twojego guna doradził bym albo cały srebrny z czarnymi elementami albo tak jak teraz zrobiłeś w kazdym przypadku bedzie dobrze

Srebro

Tutek z srebrem może się przydać do ornamentów

Pozdro i powodzenia czytaj tutki a wszystko będzie git. Hmmmm chyba ktoś mi kiedyś tak nakazał :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3a: no nie powiem ten material na desercie to miodzio, marzenie zeby taki podobny otrzymać. A planuje rączke zrobic z kosci sloniowej, a to czarne co jest na lufie to ostatnio skminilem ze moze to byc pod tym rebrbym - np teflo i ten chrom bedzie schodzil i bedzie widac to czarne cos :D. A co do praktycznosci :D to to ma byc praktyczne tak samo jak to ze istnieje bron plazmowa :D

 

Szenszi: No mialo byc szklo ;) kurde nie lapie sie jeszcze w tym v-rayu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to cos tam postarałam sie wymodzic dzieki pomocy mkk3a który podał mi pomsyl nieco. On pewnie umiaby to zrobic, nie osoadzajcie go ogladajac moja textur bo to ja pwenie cos spierzylem :/ No ok zamieszczam. Jakis takie dziwne cos mi sie pojawia przy niektorych katach :/ Czerwone strzałki :/ No i jeszcze maske przedstawiam co by na blendzie cos pokombinowac.

 

Czekam na opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie lepiej to wszystko by wyglądało gdybyś nie robił całej rączki z kości tylko po dwuch stronach dał takie dwa panele z kości ale to moje zdanie.

Ps w ten sposób pozbędziesz się kłopotu z tymi plamami :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności