Skocz do zawartości

Render w Vrayu a DREAMSCAPE - naprawde nikt nie wie? :(


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobilem w dreamscapie ( plugin do tworzenia krajobrazow ) sobie teren.. chumrki itd. Wczesniej natomiast powstaly modele z materialami robionymi pod vraya. Jak wsadzam teraz te modele do sceny z moja "terra" i wrzucam ustawienia renderu takie jak byly przedtem ( lacznie z hdri ) to efekty sa niezadowalajace :/ Metal ktory wczesniej tak fajnei polyskiwal jakos sie zmienil.. ogolnie nie wyglada to juz tak realistycznie... no i nie robia mi sie te takie jakby slabe cienie pod modelem jak to powstawalo na zwyklym plane.. Moze to to dreamscapowe slonce cos knoci? Nie wiecie przypadkiem jak zrobic zeby modele wygladaly tak jak kiedys na scenie ze zrobionym otoczeniem? Dzieki

 

p.s - teren jak i modele mozecie zobaczyc w dziale WIP - Scena3d: Podrace

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok... wyglada na to ze poradzilem sobie z wiekszoscia problemow - pozostal tylko jeden - CIENIE.. :( Nie wiem czemu ale cokolwiek bym nie polozyl na terenie nie zostawia najmniejszego cienia ( powlaczalem wszystkie opcje jakie sie dalo w Shadows od Dreamscapowego Sun'a ) - jakby wisialo gdzies w powietrzu... glupio to troche wyglada wiec musze cos z tym zrobic. Jak by ktos mial jakis pomysl bylbym wdzieczny za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem na forum chaosow, i niekt sie nieskarzyl ze nie ma cieni, ale mozna jeszcze tak: zlinkowac dreamscpae sun do IES sunlight system "Now to link the two Suns I had to give them the same origen and use the align tool to have the same coordinates source as well, then with the link option link the DS Sun to the Daylight System Sun."

 

a z DS sun excludujesz wszystkie obiekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa! Okazalo sie ze mialem cos skopane z tym exclude... Cienie teraz sa natomiast pojawil sie inny problem. Sceny z obiektami z vray mat renderuja sie kilka razy dluzej niz zwykle ( na normalnym tle bez dreamscapa ). Nie wiecie czemu tak sie dzieje? Np. mam obiekt ktory zajmujac prawie caly ekran idzie okolo 5 min a teraz ( na terenie z dreamscape'a ) z tej samej odleglosci i strony leci jakies 45 min.....:( Nie rozumiem czemu tak to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa... zapomnialem powiedziec ze gdy w enviorment dodam "dreamscape" to po wlaczeniu material editor Vray wywala mi jakies bledy.... Pisze cos tam i mam ok lub anuluj - gdy dam ok to slot robi sie normalny i wywala kolejny blad dla nastepnego slotu.... i tak musze kliakc ok..ok... okokok.... itd zebym mogl wogole cos zrobic w materialach. Sprawidzilem ze gdy wywale ( chociaz na chwilke ) dreamscape z enviorment wszystko jest normalnie. Moze to jest przyczyna tych strasznie dlugich renderow? Prosze o odpowiedz bo wakacje sie powoli koncza a chce sie wyrobic z animacja przed wrzesniem :D Dzieki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności