Skocz do zawartości

Problem z Edytorem Materiałów


*gambit*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. To mój pierwszy post na tym forum. Właśnie zacząłem swoją przygodę z 3ds max i mam problem.

Otóż zrobiłem szklaną kulę i ustawiłem ją na płaszczyźnie (plane). Chciałem zmienić teksturę płaszczyzny na szachwonicę i tutaj pojawiły się schody. W edytorze materiałów wybrałem "get material" i następnie "checker". Niestety nie dam rady przeciągnąć tego materiału na żaden obiekt (ani na kulę, ani na płaszczyznę, ani na box). Zauważyłem, że gdy w oknie "get material" wybiorę teksturę z ikonką kuli obok to nie ma problemu z jej nałożeniem, natomiast jeżeli jest to tekstura z ikoną zielonego rombu pojawia się ten problem.

Jeżeli ktoś wie co robię nie tak lub jak to zrobić (ew. nałożyć teksturę z dowolnego pliku znajdującego się na HDD) to bardzo proszę o komentarz lub url do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no to ja ci wytłumacze jak moge - trik polega na tym ze materiały i mapy spod 1kl.polewej nie wchodzą na obiekty i modele typu szachownica - uzywa sie ich raczej do wstawiania w różne sloty takie jak chocby slot enviroment(klawisz 8) jesli chcesz juz wrzucic mape checker czy jak to tam idzie to wrzucaj do sloty typu difuse w materiale standard czy co tam uzywasz - czyli normalnei rzecz ujmujac wiekszosc tych map spod spod 1kl.polewej wciska sie dalej - to neis jest otowy materia tylko jego czesc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to jak mniemam ze chcesz nadac mape na obiekt. a na obiekty nadaje sie materialy. wez zwykly material (taka kulke w edytorze) w kanale diffuse ustaw checkera, a potem przeciagnij kulke na obiekt.

 

edit. ewh hindus, ubiegles mnie. nastepnym razem to ja bede pierwszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności