Skocz do zawartości

Volume Light - nie moge zrobic efektu


docxxx

Rekomendowane odpowiedzi

W telewizji czesto widze interesujacy mnie efekt. Otoz na czarnym tle jest widoczny napis, nagle zza niego „wylewaja sie” promienie. Jest to niby proste ale ja nie moge sobie z tym poradzic w maxie.

Probowalem zrobic cos prostego. Stworzylem boxa, wycialem w nim dziury (normalnie, zaznaczylem wybrane polygony i je usunalem). Pod boxem utworzylem swiatlo Target Spot. Wybralem efekt Volume Light. Chcialem, zeby przez dziury w boxie przechodzilo swiatlo (obrazowo, tak strumien swiatla jakby we mgle). Jednak nie wyszlo. Swiatlo kierunkowe jest, ale dlaczego przechodzi ono na wylot przez caly box, a nie tylko w miejscach gdzie sa dziury? Swiatlo sie nie odbija od boxa.

A teraz drugie pytanie. Powiedzmy, ze uporamy sie z tym problemem. Chcialbym to zrobic normalnie, z tym tekstem. Wytlumaczcie, jak zrobic dziure w boxie za pomoca tekstu? Ja to robilem w taki sposob. Utworzylem tego boxa, potem tekst, wyextrudowalem go (czyli przeksztalcilem go na mesh), potem uzylem booleana, ale tekst zamiast wyciac dziure, wtopil sie boxa. Co robie zle?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pzdr, Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W czym robisz? - bo w maxie jest cos takiego jak help/tutorials

i tam jest opisany wyżej wymieniony efekt o ile pamietam.

 

 

Robie w maxie (ver 6). Niby gdzie jest ten tutorial (tzn. wiem ze w programie:) szukalem i nic nie znalazlem).

Nie wiem czy dobrze zrozumiales moja poprzednia wypowiedz (no i czy ja dobrze zrozumialem ciebie).

Mi nie chodzi o samo Volume Light bo to wiem jak, ale dlaczego te swiatlo przechodzi przez calego boxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.włącz cienie

2.zmień kolejność booleanowania

 

Nie, nie o to chodzi. Nastapila chyba mala pomylka. Tu nie chodzi o to ze jestem totalnie poczatkujacym i nie wiem jak wlaczyc swiatla.

Chodzi o wyciecie tekstu w np. boxie i jak zrobic te swiatla (nie jak wlaczyc Volume Light), tylko dlaczego te swiatlo przenika przez boxa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wyciecie tekstu w np. boxie

2.zmień kolejność booleanowania

tylko dlaczego te swiatlo przenika przez boxa???

1.włącz cienie

 

Odpowiem teraz „z glowy” bo nie mam pod reka maxa.

 

1. Czyli jak? Mam tego boxa i tekst. Zaznaczam boxa, biore boolean, czyli moj box to A i teraz biore pick object i klikam na tekst (czyli B) i w opcjach tez jest A-B. Czyli to zle robie?

 

2. Wlaczenie cieni pomoze, tzn. swiatlo juz nie bedzie przechodzic przez calego boxa, tylko przez te dziury? Dlaczego tak jest?

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności