Skocz do zawartości

sapphire randeon x800se-dobra karta?


symonides

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SE to niezbyt dobry wybor - przewaznie karty z takim oznaczeniem sa mniej wydajne od normalnego wydania - ot produkt budzetowy z obcietym taktowaniem i z ubozszym oprogramowaniem w pudelku. Lepiej dolozyc te pare groszy i kupic 'normalna' karte :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X800SE to ośmiopotokowy X800, czasem można mu odblokować cztery potoki, ale trzeba zdjąć radiator i pobawić się lakierem przewodzącym prąd albo lutownicą. To czy jest dobra, zależy od tego ile kosztuje.

 

Nie rozumiem czemu wybierasz pomiędzy X800SE a GF6800 Ultra, to trochę inne kategorie wydajnościowo-cenowe.

 

Napisz może czy szukasz karty AGP czy PCI-E, oraz jakim dysponujesz budżetem?

 

 

Na AGP jedynym słusznym wyborem jest GF6800. Za 800zł można dostać z gwarancją modowalności na 16/6! Nie znajdziesz karty o lepszym współczynniku cena/wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawde to juz sie zgubilem.na poczatku myslalem o jakims wildcat i quadro. ale cena tych rzeczy daje do myslenia.potem znalazlem gf 6800 ultra w necie i informacje ze mozna przerobic na quadro 4000.budzet do 1500zl.tylko czy warto az tyle wydawac na grafe?planuje tez zakupic nowego kompa.tez nie wiem co robic.mysle o laptopie cena grafy i nowego kompa to jeden budzet okolo7500zl. mysle powaznie o grafice i chce po prostu zainwestowac ciezko zarobiona kase zeby na piwo nie wydac,heheh.i teraz problemy gdzie wydac wiecej.

na swoim obecnym kompie mam zintegrowana grafe'przy milion poly po prostu siada.mam

plyte glowna asus p4r800-vm agp8.jaka grafa ,laptop czy pcecik jaki laptop .po prostu glowa boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy laptop czy desktop to już zależy tylko od Ciebie, ale należy pamiętać że komputer biurkowy będzie szybszy od laptopa za te same pieniądze.

Osobiście też powstrzymałbym się od zakupu profesjonalnej grafiki, lepiej coś zmodować :)

W kategorii AGP podtrzymuje zdanie – modowalny GF6800 będzie najlepszy i wystarczy na bardzo długo.

Na PCI-E raczej nie bawiłbym się GF6800Ultra, lepiej kupić dużo tańszego GF6800GT które przeważnie dają się podkręcać do poziomu Ultry. Ewentualnie dołożyć 100zł i kupić GF7800GT, który kosztuje mniej więcej tyle co Ultra (1599zł). Nie wiem tylko jak wygląda sprawa a przerabianiem na Quadro.

Z konkurencyjnej stajni, najrozsądniejszym wyborem będzie chyba X800XL. Ewentualnie możesz trochę poczekać, niedługo ma mieć miejsce premiera R520, która na pewno namiesza nieco w cennikach. Ale też nie wiem jak mają się przeróbki na FireGL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyboru juz dokonalem. kupilem gf 6800 gt okolo1350zl .z cena to nie wiem czy przeplacilem.naleze do niecierpliwych osob wiec wzialem i kupilem. zainstalowalem i dziala choc troche glosny ten wiatrak.dzieki za pomoc . czy trzeba jakos skonfigurowac ta karte zeby dzialala maxymalnie?w 3ds max'e ustawilem opengl.sprawdzilem scene z milion poly dziala w porownaniu z moja stara zintegrowana karta bardzo dobrze. czy sa jeszcze jakies specjalne ustawienia ktore wycisna z karty wszystko co najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoNd -> Z ceną 1500-1600 zł (za 1499 zł można już dostać MSI!) jest to naprawdę dobry zakup. Zresztą polecałem go już w poprzednim poście. W stosunku do 7800GTX (którego testów jest masa w necie, choć raczej pod kątem gier) ma zablokowane 4 jednostki pixel shader (20), i 1 vertex shader (7) oraz ma niższe taktowanie rdzenia i pamięci (400MHz/1000MHz zamiast 430MHz/1200MHz) O ile się orientuję to nVidia się postarała, i póki co, nie da się niczego odblokować (choć pewne prędzej czy później coś wymyślą ;) ). Za to jest tańszy od GTX ok. 600zł i szybszy od GF6800Ultra, więc jest to atrakcyjna propozycja (jeśli w ogóle można o takowej mówić :) w końcu 1500zł to jednak nie mało)

 

 

 

Symonides -> Oczywiście że da się coś zoptymalizować - RivaTuner i.... kręcić :). Jest bardzo prawdopodobne, że uda Ci się dobić do taktowań ultry. Natomiast w kwestii przeróbki na Quadro będziesz musiał pobuszować w necie, chyba że ktoś inny Ci pomoże, kto już się tym bawił.

Jeśli bardzo Ci hałas przeszkadza, to możesz pokusić się o zmianę chłodzenia na „kwiatek” Zalmana albo Arctic Silencer. Ale należy być świadomym faktu, że jeśli sprzedawca kapnie się, że zmieniałeś chłodzenie to STRACISZ GWARANCJĘ! Ponadto, robiąc to nieostrożnie można USZKODZIĆ rdzeń karty! Także robisz to na własną odpowiedzialność!

 

I jeszcze jedno, jakiego producenta kartę kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysioo - w innym watku poruszam tez kwestie zakupu kompa. Karta fakt - droga, ale licze, ze kupujac cos takiego kupuje wydajnosc. Co wiecej? Niestety nie wiem czym roznia sie karty pod wzgledem producenta, a widze, ze to dosyc istotne skoro pytasz o to symonidesa. Czym to sie rozni? Dodam, ze zastanawiam sie nad ta karta, choc nie gram w gry (wiem, wiem - wiem, co trace, ale czaasss :D ), ma mi sluzyc przede wszystkim do pracy z grafika - glownie 3d. Zajrzyj please do watku o nowym sprzecie do renderu mojeo autorstwa, licze na pomoc, dzieki :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symonides narzekał trochę na hałasujący wiatraczek, dlatego pytałem się o producenta, chciałem po prostu wiedzieć, co tak hałasuje. W twoim przypadku nie ma to większego znaczenia, ponieważ i tak wszystkie (albo prawie wszystkie) obecne GF7800GT/GTX są oparte na referencyjnej konstrukcji nVidii (tyczy się to zarówno samej karty jak i układu chłodzenia). Różnica będzie polegać na dołączonym firmowym oprogramowaniu i gierkach. Poza tym, naprawdę kiepskie firmy nie biorą się za produkcję kart tej klasy, także na minę raczej się nie wpakujesz. Dlatego przy wyborze producenta powinieneś się kierować głównie ceną. Najtańszy GF7800GT jaki znalazłem był produkcji MSI, firmy godnej zaufania. Cały szkopuł polega na tym, że o ile mi wiadomo to na dzień dzisiejszy GF7800 nie moduje się na Quadro (podobnie jak GF6800 PCI-E na układach nv41 nv42).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności