Skocz do zawartości

grafika3d: pracka SF


kruger

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję nad nową pracką SF "To The New Land", wiem że tekstura zachodu słońca jest słaba, ale to wymienię, problem jest taki:

Tekstura odbija się od strony kamery i obiekty robią wrażenie przeźroczystych

Modeluję w 3ds6 +vray. Jak pozbyć się tego wrażenia przeźroczystości, czy to są błędne ustawienia vraya, czy gdzie leży wina? No i oczywiście co dodać co zmienieć!

dodałem drugi obrazek który bardziej pokazuje problem, ten prostokąt odbija, a robi wrażenie przeźroczystości, jak się tego pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

kolega musi zmienić rodzaj mapowania :) o ile dobrze pamietam w maxie było tak ze jak się ustawiło plennar na tło to działo się właśnie tak, musisz mieć albo mapke lat/long i dać ją na sphere, albo zamiast takiego tła zrobić je na plane. Może jeszcze jakoś się da, ale maxa ni używam już to nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Kruger: ]

 

jak juz pisalem, jedyne co mi nie pasi to ze ucioles stetke i plomien pierwszych dwoch latarni, ta w tle duzo lepiej bo wlasnie widzial bym tu pionowe slupy swiatla, pozatym woda jest super, baaaardzo mi sie podoba, ogolny klimat sceny tez jest wspanialy (gdyby nie uciety statek heheheeheheh), no i ta przezroczystosc, masater moze miec racje ustaw tlo jako jako text dla prostopadlej plane do kamery tylko musisz wlaczyc samoswiecenie textury bo bedziesz mial blade tlo,, pozdrawiam i zycze wiecejtak udanych prac: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś załatwić sobie tło w formacie lat/long (tak jak hdrki się używa najczęściej ;) ) i dać ja na spherical, to najlepsze wyjście by było, ale w samym maxie nei wiem jak w vraju, do slota reflection dawało się ampę raytrace i tam któryś switch się przestawiało i też było dobrze, trudno mi teraz sobie przypomnieć nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności