Skocz do zawartości

Gdzie kupic starszego 3ds maxa (nie ver.8)?


Penny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moze ktos ma informacje albo moze odsprzedac starsza wersje 3ds max? W sklepach jest jedynie wersja 8. Nie to ze bym takiej nie chcial ale bede mial potrzebe kupic maxa, vraya itd no i sumujac wszystko wychodzi ladna kwota. Jesli istnialaby mozliwosc odkupienia od kogos lub jakiejs firmy wersji np. 5,6,7 lub vraya po tanszej niz rynkowa cenie to bylbym zainteresowany...

 

Prosze o odzew - czy wogule jest cos takiego, czy wogule to ludzie sprzedaja bo nie moge trafic na zaden slad?

 

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

a mnie Tomek (od Rupika) mówił że można odsprzedać licencję - kosztuje to ok. 500 euro i załatwia się przez jakiegoś dealera (jest to cena samego tylko przelania licencji i wszystkich formalności z tym związanych - bo za soft trzeba osobno zapłacić ale to już inna kwestia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie Tomek (od Rupika) mówił że można odsprzedać licencję - kosztuje to ok. 500 euro i załatwia się przez jakiegoś dealera (jest to cena samego tylko przelania licencji i wszystkich formalności z tym związanych - bo za soft trzeba osobno zapłacić ale to już inna kwestia )

 

ano fakt ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowujac.. na starszy soft (wczesniejsze wersje) trzeba polowac. Odkupywac praktycznie nie warto, a jak juz warto to trzeba niezle sie napocic.. Czyli najlepiej jest kupic nowy ale np na wyprzedazy jakas versje max 7 zeby bylo taniej - jak sie nadazy okazja.. a jak nie to trzeba szykowac 12000zl na 3ds max 8:)

 

Czyli za duzo nie zwojowalem:)

 

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle w przeliczeniu na zlotowki (12000zl) kosztuje 3ds max8, w polsce znajac zycie moze on kosztowac "troche" wiecej.. a nie wiecie czy kupic go w takim usa i wyslac nie mozna? czy z licencja nie bedzie problemu?

 

To swoja droga jak rozwiazac kwestie legalnosci chcac zalozyc swoj biznes? Od 7 lat siedze w maxach i nie chce mi sie przesiadac na blendera itd (bo za dlugo mi zejdzie na przesiadce, a i tutkow duzo mniej). A z kolei tylko ten soft znam wystarczajaco dobrze zeby swiadczyc jakies uslugi.. Chociaz wiadomo ze majac oryginalny soft i dzialalnosc mozna za swoje uslugi brac od 2 do 4 razy wiecej bo po pierwsze jest sie firma a po drugie ma sie legalny soft? Czy ja to dobrze rozumiem?

 

A kredyt to musialbym z gory wziasc:)

 

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już chcesz na firmę legalny soft to dolicz jeszcze windowsa (albo i 2 - zależy ile kompów masz ?) Photoshopa , Corela, After Effectsa lub coś podobnego co da Ci wielokrotność tej kwoty :) bo nie samym Maxem człowiek żyje - sorry że Cię tak dołuję ale to ciężka branża pod tym względem.

Co do ceny maxa to mniej więcej jakoś tak to wyjdzie jak się odliczy Vat no i program się amortyzuje czyli co miesiąc odchodzi Ci ok. 400 zł od podstawy opodatkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie o co chodzi z tym ze "odchodzi mi ok. 400zl co miesiac od podstawy opodatkowania"?

 

a co do innego softu.. to jasne windows dochodzi ale to kilkaset zlotych, corela i after effects nie potrzebuje, a photoshop to juz mniejsze piwo w porownaniu z maxem. Jeszcze vray by sie przydal, ale wszystko po kolei... :)

 

A jak niby jest w kazdej firmie ktora ma w swojej ofercie grafike 3d? Musi miec oryginalny soft.. jedni sie mecza na archicadach robiac wizualki inni zaprzegaja samego autocada jeszcze inni maja artlantisy a inni zlecaja wizualki innym firmom ktore maja wlasnie np. maxa..

Taka jest kolei rzeczy ze zeby sie liczyc byc traktowanym powaznie trzeba miec oryginaly, umiejetnosci, znajomosci itd.:) po prostu trzeba powaznie do tego podejsc..

 

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności