Skocz do zawartości

Problem z SCAL??


ViRuS2999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam maly problem aktualnie modeluje postac lesz niektore czesci jego ciala sa nieproporcjonalne np. reka chce ja powiekszyc i tu mam problem. Funkcja SCAL daje mi mozliwosc jedynie w jedym kierunku wzgledem np. osi Z a mi jets potrzebne ogolne powiekszenie danej czesci a nie tylko z jednej osi aha i jak powiekszam z osi X to os Y zostaje "splaszczona" podsumowujac wychodzi gorzej niz by byla nieproporsonalna ;) Pozdrawiam jak ktos wie jak roziwazac moj problem, bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

przytrzymujesz myszke, wybierasz non-uniform czy jakos tak

a zeby poszezyc w dwoch kierunkach naraz to pomiedzy strzalkami masz taki pasek (nie wiem jak to okreslic) on odpowiada za dwa kierunki pomiedzy ktorymi jest. A jesli klikniej w trojkat w miejscu polaczenia strzalek to wszystko zeskaluje sie we wszystkich kierunkach. Mowie o nowszych maxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

virus chyba za dużo czasu spędzasz na siłowni a za mało w czytelni. FTP przeładowany więc nie mogę zobaczyć obrazka, a helpa maxowego nie masz? wystarczy wklepać czego szukasz i wszystko się pięknie wyświetli. Jak nie masz helpa sciągnij z autodesk'a jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nacisnij "R" , powinno ci sie pokazac takie gizmo

 

przeciągając zieloną , niebieską i czerwoną linie skalujesz obiekt indywidualnie w zaznaczonej osi

 

przeciągając za srodek (te pole najbardziej podswietlone na zółto) skalujesz obiekt we wszystkich osiach rownoczesnie

 

przeciagając za pasy na obwodzie srodkowego pola skalujesz obiekt w 2 osiach przynalezących do tego pasa (np. na screenie ten pas po prawej na gorze skaluje osie X i Z)

 

mam nadzieje ze to pomoze

 

scale2dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności