Skocz do zawartości

LCD - tft test


gregkilla

Jaki monitorek do cada maxa i photoshopa ?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki monitorek do cada maxa i photoshopa ?

    • Belinea 101920c
      2
    • Samsung 913N
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki klopot - probuje sie zdecydowac jaki wybrac monitorek 19'. Bede go uzywal do cad'a, max'a, photoshop'a - w tej wlasnie kolejnosci :]. Niestety na nic w pelni profesjonalnego mnie nie stac - wobec powyzszego w szranki stanely 2 lcd :

 

  • Belinea 101920c oraz
  • Samsung 913N.

Wszelkie mozliwe dane obiektywne wskazuja na Belinee jednak odczucia subiektywne sa zgola inne.

 

Do 'tesciku' w sklepie uzylem programu tft test wersja radziecka ;]

 

W tescie na kolory - przy wyswietlaniu tylko bialego koloru - belinea charakteryzowala sie wieksza nalecialoscia zolci od samsunga

 

W tescie na .. hm 'przejscia' odcieni kolorow podstawowych i pochodnych (5 ikonka od lewej) oba monitory wypadly ... inaczej. I tu pojawia sie sedno sprawy - nie wiem jak mam to interpretowac - samsung wyswietla plynne 'przejscia' natomiast w belinei widoczne sa 'schodki' - nie wiem czy to dlatego ze samsung jest bardziej rozmyty a belinea 'ostra' czy belinea ma klopoty z kolorami a samsung przechodzi ten test na 5 ?

 

Pomozcie prosze wybrac odpowiedni monitor ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

tylko dopowiem ze samsung nie ma w polsce serwisu ani dobrych z nia stosunkow...

i jak ci taki samsung przyjdzie do domu z plamkami czarnymi to bedziesz mial problemy z wymianą

pod tym wzgledem lepsza jest belinea..

 

 

a poza tym jesli sie nie myle to w belinei wykozystali matryce samsunga 913N

 

wiec przemysl to dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie w tym modelu Belinea ma matryce Premium MVA natomiast Samsung to TN, generalnie Belinea ma lepsze dane techniczne no ale ... praktyka bywa rozna - Jeszcze raz pls - niech ktos sie ustosunkuje do tych 'schodkow' w 'przejsciach' kolorystycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności