Skocz do zawartości

HDRI


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym postanowiłem rozpocząć temat o oświetleniu sceny za pomocą HDRI. Wszystkie moje dywagacje dotyczą VRaya. Nie wiem czy będę miał dość czasu aby zaglądać do thread\'a ale postaram się jak mogę (zobaczymy jak mój komp to zniesie. Na pierwszy ogień kolor. Po wielu próbach nie udało mi się dostatecznie dobrze oswietlić sceny za pomocą HDR. Co było nie tak? Scena przeważnie była albo zbyt niebieska albo prześwietlona. Zbyt niebieska przy wskaxniku multipler poniżej 1 a prześwietlona powyżej 1. Ustawienie wskaźnika na 1 też nie wiele pomagało. efekt oświetlenia możecie zobaczyć w ostatnim renderingu mojej staaaaarej bitwy (szał prędkości). Jak widać scena zbyt niebieska. Nie chcę dodawać źródła światła ponieważ będzie problem z ustawieniem tak by było w tym miejscu co słońce na mapie HDR. Dodatkowo żeby to wszystko dobrze wyglądało specular z materiałów maxa trzeba zastąpić odbiciami z parmetrem glossy poniżej 1 w materiale Vraya. To tyle od strony technicznej VRaya. Teraz inna sprawa to nomenklatura nazw map HDRI. W programie hdrshop są stosowane inne nazwy niż w VRay. Zdobyłem ładną mapkę, w dużej rozdzielczości, która wydawała mi się MBallem, a tu nici, po wstawieniu do Vraya z tym prametrem na środku wykręconej mapy pojawiła się niebieska plama. To było by na tyle. Czy jest ktoś w stanie podzielić się swoimi spostrzeżeniami i naprowadzić mnie na właściwy sposób wykorzystania tego cudaka HDR\'a:)

Pozdrawiam Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności