Skocz do zawartości

Postać 3D: Bestia


ckris

Rekomendowane odpowiedzi

Ok mój drugi model, też w oparciu o tuta, także to nie moja koncepcja, tylko wykonanie.

Horror przeżywałem modelując to, totalna makabra, po tych dwóch modelach i obcowaniu z Mayą, mogę stwierdzić, że cała trudność w grafice 3d to po prostu użeranie się z softem, samo modelowanie, kwestia wyobraźni przestrzennej i nnych takich dupereli to po prostu pryszcz w porównaniu z niezrozumiałanymi błędami i zwisaniem softu przy tak trywialnych czynnościach ja łaczenie krawędzi.

 

Największą bolączką są dla mnie niezrozumiałe błędy podczas konwersji sub-d do polygon i odwrotnie, oraz właściwie beznadziejna funkcja cleanup, która w moim przypadku nie spełnia roli (Maksymalnie regularną i symetryczną siatkę zrobiłem). Doszło nawet do tego, że bałem się przełączać tryby wygładzania w sub-d, aby szybciej mi komp chodził. Raz po prostu z jedynki nie wrócił do 3 - bez żadnego komunikatu - gdyby nie savy to bym tego nie ukończył.

 

Pytanie: jaki jest stosunek Mayi do 3D Studio, Rhinoceros i Softimage. Mi progs 3D w sumie jest potrzebny tylko do pewnych obiektów, ktore można włączyć w 2D (Digital painting). Także co mnie interesuje to: mało problemów i przyjazny interfejs ? Jakies rady?

 

Pozdrawiam.

 

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

he co do Max vs Maya to Ci powiem ze przezywam wlasnie dylemat na tym punkcie. Wszystko zalezy od tego ktorego programu wiecej umiesz. Zalezy do jakich "pewnych obiektów" potrzebujesz softu. Jezeli architektura to raczej max jest latwiejszy, jezeli organika to mayka i jej nurbsy ale tego musisz sie nauczyc. Kurde w sumie kazdy jeden jest dobry...co do bestii tam w "łokciach" cosik miesnie jakos nie teges chyba? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności