Skocz do zawartości

Jak zrobic taką animacje?


etyr11

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Nie mam pojecia co mam zrobic ,zeby animacja , ktora dolaczylem dzialala poprawnie. CHodzi mi o to, ze jak oobracam 1 czlon manipulatora (1.zip) jest wszystko ok. Gdy natomiast chce poryszyc najpierw 1 czlaczem, a nastepnie 2 caly manipulator mi sie rozjezdza (2.zip). jak zrobic zemy w pierwszej czesci animacji 1 czlon poruszal sie razem z 2 a nastepnie 2 sie obrocil. Prosze bardzo Was o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Obejrzałem oba załączniki. Po pierwsze - zaznacz wszystkie obiekty z których zbudowany jest ten robocik, kliknij prawym i wybierz Convert to --> Editable Poly. Następnie wybierz pierwsze ramię i połącz wszystkie obiekty które się na to ramię składają, w jeden obiekt (tak jest łatwiej później animować). To samo zrób z drugim ramieniem (obiekty dołączysz poleceniem Attach).

 

Generalnie, przy takich technicznych animacjach, najwygodniej jest mieć każdą ruchomą część jako osobny obiekt.

 

Jak już to zrobisz, musisz ustalić hierarchię. Wybierasz narzędzie Select And Link, i łączysz pierwsze ramię z podstawą, nastęnie drugie ramię z pierwszym ramieniem. Istotna rzecz to pivoty - stanowią środek obrotu danego obiektu, więc będzie musiał je poprzesuwać (Hierarchy panel --> Affect pivot only), najlepiej w te miejsca, gdzie jest "staw" ramienia.

 

Możesz też skorzystać ze schematic view, żeby połączyć obiekty w odpowiednią hierarchię - to już co kto lubi.

 

Jakby coś było niejasne, to pytaj. I napisz której wersji maxa używasz, bo ja mogę wrzucić poprawioną scenę dla maxa 7 (nie wiem czy pójdzie u Ciebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności