Skocz do zawartości

Java gry


Gość konie1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imie kasia i bardzo bym chciała nauczyć sie tworzyć gry na komórki i teraz pytanie do tych którzy coś o tym wiedzą :

 

- czy łatwo sie tworzy gry na komórki w Javie ?

 

- czy mozna w Javie zrobic kod gry postacie środowisko gry tereny itp. ?

 

- w ile mozna sie nauczyć takiego tworzenai gry na komórki ?

 

- a moze jest jakiś lepszy program do tworzenia gier na komórki ?

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli nigdy nie programowałaś, to może być barrdzo ciężko, ale jeśli nauczysz się pisać programy i wydajne algorytmy i zdobędziesz na tym polu kilkuletnią praktykę, to dalej pójdzie jak po maśle :)

 

Java to pewien wieloplatformowy język programowania, więc logicznym jest, że tworzysz tutaj kod całej gry. Natomiat z grafiką to nie mam pojęcia jak jest - pewnie istnieją wbudowane funkcje umożliwiające podstawowe rysowanie obiektów na ekranie, ale dokładnie nie wiem.

 

Jeśli chodzi o czas, to wszystko zależy od ciebie, ale na pewno nie nauczysz się tego w jeden tydzień.

 

Możliwe, że istnieją jakeiś programy do tworzenia gier na komórki, ale nic nie zastąpi włsnego kodu, nad którym masz pełną kontrolę. Programy tego typu mogą być dobrym wstępem, ale i tak po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, że maja zbyt wiele ograniczeń.

 

pozdr i mam nadzieję, że nie zniechęciłem. :)

 

Aha, kuba333 dobrze prawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na innym forum dostałam taką odpowiedz :

 

1) Trudniej niz na pc bo

a) Jest mniej pamieci

b) trzeba umiec skonfigurowac srodowisko do pracy

c) jest ograniczenie co do wielkosci pliku (jara)

d) procesory sa wolne i trzeba umiec dobrze optymalizowac kod

e) midlety nie maja pelnej funkcjonalnosci dostepnej w pelnej javie

 

2) Tak

 

3) Jak sie ma opanowany jakis jezyk programowania to przerzucenie sie na jave i zaczecie pisac czegos sensownego to 2-8 mcy w zaleznosci od zawwansowania w programowaniu

 

4) programow do robienia gier na komorki nie widzialem, jesli chodzi o jezyk/OS to masz do wyboru

a) Java MIDP 1.0/20

b) BREW

c) Symbian

 

Przeczytając totalnie sie zniechęciłam bo jak trudniej sie robi jak na PC to raczej odpada Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności