Skocz do zawartości

Moja strona vs Firefox


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

MOJA STRONA VS FIREFOX

 

 

Otóż mam problem ... Firefox ma skłonność do ignorowania preloadera podstrony ... preloader idzie i się kończy jakby nic nie miał do załadowania ... problem w tym, że podstrona jest ładowana jednak gdy się załaduje nie otwiera się bo to inicjuje preloader który wcześniej przez firefoxa jest ignorowany! Po krótkim oglądaniu "nicości" (czekamy pare sekund po czym uznajemy, że może zdołał załadować) klikamy na inny guzik którego preloader jest też olewany i klikamy na poprzedni ... jeśli podstrona załadowała się w czasie oglądania nicości - zobaczymy podstrone ... jeśli nie - czeka nas znowu nicość...

 

Takiego problemu nie ma z IE i Operą ... czy ktoś się spotkał z czymś takim? Każdy kto ma Firefoxa może sobie zobaczyć...

 

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pomijajac ze przyczyny moga byc tez inne, to mysle ze to problem z cashem przegladarki

 

zmien to: loadMovie ("dp.swf", _root);

 

dadajac do nazwy ladowanego pliku znak zapytania plus losowana liczbe (daj jakas duza)

 

losowa liczbe w AS mozesz wygenerowac jesli dobrze pamietam liczba = Match.round(tu podajesz wielkosc liczby)

 

cos w tym rodzaju -> loadMovie ("dp.swf?"+ liczba, _root);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac ze przyczyny moga byc tez inne, to mysle ze to problem z cashem przegladarki

 

zmien to: loadMovie ("dp.swf", _root);

 

dadajac do nazwy ladowanego pliku znak zapytania plus losowana liczbe (daj jakas duza)

 

losowa liczbe w AS mozesz wygenerowac jesli dobrze pamietam liczba = Match.round(tu podajesz wielkosc liczby)

 

cos w tym rodzaju -> loadMovie ("dp.swf?"+ liczba, _root);

 

O ile mi wiadomo Math.round zaokrągla liczbę ... więc nie bardzo mi wylosuje ... odda mi taką liczbę jaką mu wpisze w nawiasie :P ... chyba wcześniej trzeba dać random ;) ...

 

cos=random(50)

wynik=Math.round(cos) //

 

:P

 

Nie wiem czy to coś dać, ale mogę sprawdzić ... z resztą to stronę informacyjną dodałem by ostrzegała o problemach z Firefoxem ... gdy problem rozpracuje ... zrobie stronę witającą w czystym html'u z kilkoma informacjami (np. wymagany flashplayer 8 itp.) ...

 

Tylko czemu Firefox ma z tym problem? ... czemu nie inne przeglądarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany! teraz widze ze niedokladnie zrozumialem twoje pytanie

 

mysle ze powinienes zastosowac petle ktora laduje swf-a

do momentu az getBytesLoaded() bedzie rowne getBytesTotal()

i dopiero wtedy _root[target].gotoAndPlay(), ja tak robie i zawsze dziala

 

 

a co do poprzedniego, tak, masz racje random()

 

loadMovie ("dp.swf?"+ random(7877838), _root);

 

tym sposobem mozna zmusic przegladarke by ladowala swf-a ponownie zamiast pobierac go z cashu

 

pozdrawiam Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany! teraz widze ze niedokladnie zrozumialem twoje pytanie

 

mysle ze powinienes zastosowac petle ktora laduje swf-a

do momentu az getBytesLoaded() bedzie rowne getBytesTotal()

i dopiero wtedy _root[target].gotoAndPlay(), ja tak robie i zawsze dziala

 

[...]

 

Bajer polega na tym, że jest pętla ... IE i Opera nie ma z tym problemu ... bleeeee ... pomyśleć, że chciałem instalować Firefoxa ... bleee... ma u mnie minusa i to sporego :/

 

[...]a co do poprzedniego, tak, masz racje random()

 

loadMovie ("dp.swf?"+ random(7877838), _root);

 

tym sposobem mozna zmusic przegladarke by ladowala swf-a ponownie zamiast pobierac go z cashu

 

pozdrawiam Sebastian

 

 

Problem w tym, że Firefox ignoruje całkowicie preloadera ... tak jakby nie widział AS'a :/ ... tu nie chodzi o sposób działania preloadera, ale o jego ignorowanie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajer polega na tym, że jest pętla ... IE i Opera nie ma z tym problemu ... bleeeee ... pomyśleć, że chciałem instalować Firefoxa ... bleee... ma u mnie minusa i to sporego :/

 

Problem w tym, że Firefox ignoruje całkowicie preloadera ... tak jakby nie widział AS'a :/ ... tu nie chodzi o sposób działania preloadera, ale o jego ignorowanie :|

 

preloader sie pokazuje na stronie wiec nie jest ignorowany, lecz z tego co mowisz nie wczytuje "strs.swf" wiec preloader zle dziala

 

i gdzie jest ta petla ? bo w twoim preloaderze jest tylko:

 

on (release) {

loadMovie ("dp.swf", _root);

}

 

zrob to o czym pisalem wczesniej bo samo loadMovie jest dobre ale lokalnie

 

p.s. tez mam firefoxa (1.7.12) jednak u mnie dziala poprawnie twoja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preloader sie pokazuje na stronie wiec nie jest ignorowany, lecz z tego co mowisz nie wczytuje "strs.swf" wiec preloader zle dziala

 

i gdzie jest ta petla ? bo w twoim preloaderze jest tylko:

 

on (release) {

loadMovie ("dp.swf", _root);

}

 

zrob to o czym pisalem wczesniej bo samo loadMovie jest dobre ale lokalnie

 

p.s. tez mam firefoxa (1.7.12) jednak u mnie dziala poprawnie twoja strona

 

Ktoś mi tu rozpracowuje swf'a :P

 

ale przecie ten AS jest dobry! I działa w forefoxie jak i w innych ... ja mówie o innym preloaderze :> ... Masz firefoxa? Podstrony też działają? KLIKAJ GDZIE SIĘ DA ... Będę wdzięczny za raport :>

 

ten Firefox jest najnowszy? Może oni coś naprawi ... dopasowali do flashplayera'8 bo to się zaczęła dziać po pojawieniu się flashplayera'8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona działa dobrze pod firefoxem z nowym playerem 8, ale dałeś ciała, bo pod playerem 7 nie pojawia sie nawet przycisk "WEJŚCIE"! Nie wiem jakich metod tam użyłeś, ale strona z jej zawartościa powinna być przystosowana spokojnie pod playera 6, ktorego ma wiekszosc internautów.

 

Tak z ciekawosci spytam, jak utworzyles ten przycisk "WEJSCIE", ze go starszy player nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie (http://www.flashzone.pl/item-1228-Preloader.html) masz przyklad:

 

mc.onRelease = function(){
  var m1 = this.createEmpytMovieClip("loader",2);
  m1._x = 100;
  m1._y = 100;
  m1._alpha = 0;
  var m2 = m1.createEmpytMovieClip("kontener",3);
  m2.loadMovie("dupa.jpg");
  m1.onEnterFrame = function(){
     var wczytane = this.kontener.getBytesLoaded();
     var total = this.kontener.getBytesTotal();
     var procent=int(wczytane/total*100) + "%";
     if( wczytane>=total and total > 100 ){
        this._alpha = 100;
        delete( this.onEnterFrame );
     }
  }

 

 

przeanalizuj go - popraw swoj loader i bedzie dzialalo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona działa dobrze pod firefoxem z nowym playerem 8, ale dałeś ciała, bo pod playerem 7 nie pojawia sie nawet przycisk "WEJŚCIE"! Nie wiem jakich metod tam użyłeś, ale strona z jej zawartościa powinna być przystosowana spokojnie pod playera 6, ktorego ma wiekszosc internautów.

 

Tak z ciekawosci spytam, jak utworzyles ten przycisk "WEJSCIE", ze go starszy player nie widzi?

 

 

Ten problem spotykałem na wielu forach ... i wiele rad widziałem: zainstaluj flashplayer'a 8 ... guzik to totalnie zwykły button ... bez najmniejszych bajerów ... TOTALNIE ZWYKŁY BUTTON ... strona wymaga najnowszego playera ... nic na to nie poradze ... no chyba, że macie pomysł :]

 

...

 

Chwila... Chwila... działa dobrze? Podstrony wchodzą? Proszę o ścisłe potwierdzenie ... chodzi mi o preloader który pojawia się w czasie wczytywania podstrony ... czyli po kliknięciu guzików:

 

Home

Galeria

WWW

Tutoriale

Kontakt

 

Czy po kliknięciu któregoś z tych guzików w Firefoxie (mozilli) jest widoczny preloader? Bo jak tak to wymiękam :/ ... tyle razy usiłowałem coś zrobić, aż zrobiło się... eee... "samo" ...

 

 

sbx -> jeśli okaza się, że działa w firefoxie (zdziwko :P) to koniec, jeśli nie to walne mój archaiczny prelaoder :> ... który opiera się na skrypcie z FZ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi tylko o 8.0 to dlaczego w nim to robisz jesli w innych wersjach twoj loader dziala dobrze ?

 

w "publish settings" mozesz zapisac go dla playera 5.0 - lub przenies caly projekt do starszej wersji flasha i tam go skompiluj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem spotykałem na wielu forach ... i wiele rad widziałem: zainstaluj flashplayer'a 8 ... guzik to totalnie zwykły button ... bez najmniejszych bajerów ... TOTALNIE ZWYKŁY BUTTON ... strona wymaga najnowszego playera ... nic na to nie poradze ... no chyba, że macie pomysł :]
Pierwszy raz widze, zeby nie bylo widac zwyklego buttona. Czary jakies :) A moze flash 8 tworzy przyciski niewidoczne dla poprzednich wersji. Ale wowczas to zakrawa o kryminał :)

 

Chwila... Chwila... działa dobrze? Podstrony wchodzą? Proszę o ścisłe potwierdzenie ... chodzi mi o preloader który pojawia się w czasie wczytywania podstrony ... czyli po kliknięciu guzików:

 

Home

Galeria

WWW

Tutoriale

Kontakt

tak, u mnie pod firefox widac preloader i strony sie wczytują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super... dla informacji ... pod flashplayerem 7 zapisane pliki do 8 są odczytywane tak:

 

- Nie widać buttonów

- Nie widać masek

- Brak tekstu (Na stronie witającej info w tym telewizorku to grafika)

 

i może coś jeszcze ... nie zaobserwowałem ...

 

I już kilka razy spotkałem problemy ludzi związane z brakiem widzenie kilku elementów pod flashplayerem 8 ... w sumie wcześniej miałem all do 7, ale idę za technologią :P ... I z ręką na sercu mówie, że to zwykły... totalnie zwykły botton ... F8->nazwa-> zaznoczona opcja button :P ... też mnie to martwi ... nic ... zobaczy się ... bardzo proszę tych co mają Firefoxa o podawanie czy im działa czy nie ... UWAGA strona wymaga flashplayera 8 (wymagania strona ma :/ ) ... będę wdzięczny za każde info ... jeśli nie zadziała będę wdzięczny za podanie wersji firefoxa (mozilli) ...

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

sbx -> źle mnie zrozumiałeś ... ja się dopiero teraz dowiaduje, że działa dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super... dla informacji ... pod flashplayerem 7 zapisane pliki do 8 są odczytywane tak:

 

- Nie widać buttonów

- Nie widać masek

- Brak tekstu (Na stronie witającej info w tym telewizorku to grafika)

To beznadziejnie. Moze przy opcjach eksportu ustawiaj flashplayer 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności