Skocz do zawartości

nowy dysk twardy - ktory


campo

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sobie w koncu wymienic dysk w kompie (jade na starym 8GB, tragedia). I tak sie mecze:

Seagate 80GB i 1 rok gwarancji za 345zl

WD 60GB 8MB keszu i 3 lata gwarancji za 365zl

WD 80GB 8MB keszu i 3 lata gwarancji za 399zl.

 

Seagate ciche, ale podobno awaryjne.

WD bardzo szybkie, trwale, ale glosne.

Nie wiem jak Maxtory - ceny rozne i tez 1 rok gwarancji.

 

Isc na cisze i niska cene (Seagate), czy wybrac predkosc, 3 lata gwarancji i wyzsza cene (WD)?

 

Pliz help mi.

 

I dodac dla mnie te 50zl to jednak wyczyn - mam krucha z kasa i zero sponsoringu, a dysk musze kupic - i to taki na pare lat pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

polecam western digital smam mam leca swietnie nie psuja sie zadowolona jestem keidyc milam ibm i seagate ( najgorsze co mnie spotkalo ) co do ibm raz sie przegrzalao potem mruczalo i za tydzien potem odddalo ducha(30 gig ) inna ibm(40 gig) poprostu po paru dniach po uplywie gwarancji oddala ducha ni z tego ni z owego obydwie to byly deskstar

 

ok dosc papalaniny polecam westerndigital nie sa moze tanie ale moim zdaniem dobre calkiem niezle tez wybadly w testach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w zyciu spotkaly dwie totalne awarie dyskow: najpierw WD CAVIAR (2,1 chyba - dawno to bylo) - rozsypal sie zaraz po zakupieniu gdy uruchomilem FDisk. A w zeszlym roku SEAGATE U-6 40GB po prostu pewnego ladnego dnia sie nie odpalil i stracilem wiekszosc danych.

Aktualnie wciaz ufam SEAGATE BARRACUDA mam 40 i 80GB. Gdybym jednak miaj zakupic nowy dysk to chyba wybralbym MAXTORA lub WD, maja dobra opinie, a takze gwarancje na 36 lub 30 miesiecy (WD wszystkie modele 30 miesiecy tam gdzie kupuje sprzet!!!)

 

taka moja skromna opinia.

Campo: na Twoim miejscu kupilbym WD :)

pozdr

Marek.

 

P.S.

Tak czy inaczej od zeszlorocznej awarii dysku trzymam moje dane zawsze z kopia na innym (osobnym) dysku i/lub na CD-R lub RW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności