Skocz do zawartości

Vue 5 - materialy , tutoriale , pomocy :)


Robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę wrzucajcie tu linki do tutoriali o Vue. Ogolnie ciezko z tym na sieci a pewnie nie tylko mi by sie one przydaly.

 

Az sie boje pisac o moim aktualnym problemie :) ale jest to .... nalozenie jednokolorowego paska na innym matariale. przykladowo pasek na porcelanowym kubku. pewnie to banalne ale sposob pracy w edytorze materialow Vue jest dla mnie calkowicie nowy. Nie sadze ze taki paseczek trzeba od razu robic funkcjami.

W skrocie potrzebuje pasek , a potem go wypozycjonowac dokladnie na obiekcie.

Nie bijcie :) pomożcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tez jestem poczatkujacy i powiem szczerze, ze nie wiem jak poradzic sobie z takim paskiem. Chba mozna zrobic normalnie bitmape i nalozyc ja na obiekt, choc nie wiem dokladnie jak to jest z mapowaniem. A co do tutkow itd:

 

http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=162

http://www.e-onsoftware.com/support/tutorials/

http://www.cornucopia3d.com/

http://www.e-onsoftware.com/resources/?page=forums

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm... z mojego (dość skromnego) doświadczenia wiem, że "mapowanie" w Vue jest dość trudne, tzn dokładne kontrolowanie położenia tekstury może wywołac frustrację... (Próbowałem w Vue nałożyć pasek - wzorek na prostą bryłę (walec) .I niestety nie udało mi się osiągnąć do końca zamierzonego efektu ale próbowałem w ten sposób: Najpierw przypisałem mu materiał porcelany, następnie w opcji "type" zmieniłem na mixed a jako drugi materiał użyłem mapped picture i wczytałem ten "nieszczęsny" pasek jako teksturę z opcją alpha map w basic material editor (tam gdzie pojawiają się tylko trzy główne opcje: color, bump i transparency). Efekt który otrzymałem: pojawił sie pasek(wzorek) na porcelanie ale niestety pasek nie miał właściwości porcelany (nie świecił się jak powinien itp. czyli lipa). Ale tak sobie myślę,że może właśnie tędy droga (nie chciało mi się już dalej z tym męczyć) i warto poeksperymentować właśnie z mixed material i transparency. Nie mam pojęcia czy w jakikolwiek sposób Ci pomogłem (bo np: już dawno tę metodę sprawdziłeś). Ja osobiście teksturuję prawie wszystko w 3Dmax a potem exportuję, importuję a na koniec kopiuję ręcznie ustawienia (właściwości) danego materiału na którym mi zależy do oteksturowanego wcześniej modelu. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belus > sposobu z mapa + alpha probowalem jako pierwszego bo wydal mi sie dosc logiczny :) niestety porazka na calego. Dokladnie jak u ciebie, przez alphe nie prznikal bazowy material z jego wlasciwosciami :] Meczylem to kilka dni az w koncu w bolach zrobilem material mixed : podstawa + drugi w kolorze paska a przezroczystosc uzyskalem uzywajac przerobionej , jednej z funkcji Vue .... masakra jak dla mnie. Kolejny wielki problem to wypozycjonowanie tegoz paska na obiekcie ...... koszmar. Przynajmniej u mnie brak mozliwosci wyswietlenia tekstury w viewporcie, niewiem dlaczego :(

Ale ostatecznie po kilku dniach mam model z paskiem ... szok

 

Mozesz mi pokrotce opisac twoj proces importu , szczegolnie ktore wlasciwosci obiektu kopiujesz. Czy till/offset np. pokrywaja sie jakos Vue/max ? Jesli masz jakies sposoby napisz prosze , pewnie nie tylko mi sie przydadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm... nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy ale wnioskuję że pytasz o to czy Vue odczytuje właściwości zamapowanego obiektu w 3d max-ie. Jeśli o to pytasz to tak. Jak najbardziej, dlatego textury nakładam w maxie. A jeśli chodzi o import to chodziło mi że na zamapowany obiekt w maxie wczytuję do Vue (wczyta się razem z texturką) a potem nadaję mu właściwości np. porcelany w ten sposób, że po prostu zaglądam w ustawienia materiału jaki posiada porcelana i staram się ustawić identyczne parametry na moim obiekcie. Jest to bardzo prostacki sposób i wiem że prawie niczego nie rozwiązuje ale w przypadku kubka z paskiem powinno zadziałać. Tak jak napisałem mapowanie w Vue to porażka i jeśli masz 3D maxa to spróbuj z nim. Znacznie ułatwia to życie. Sory że tak naprawde to niewiele Ci pomogłem (a rospisałem się tak jakbym się znał :D!). Będę jeszcze grzebał w Vue bo zabiłeś mi ćwieka tym paskiem...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belus > chodzilo mi bardziej jak sprawa wyglada z importem z maxa materialow typu composite itp. w wolnej chwili cos pokombinuje. narazie sie nieco zrazilem. taki potezny pakiet a wydaje sie ze ma tyle podstawowych bledow. Do tego dokumentacja choc obszerna to bez konkretnych przykladow.

 

maras > dzieki za linki , powinny sie przydac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności