Jump to content

Robertus

Members
 • Content Count

  653
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Robertus last won the day on March 1 2010

Robertus had the most liked content!

Community Reputation

68 Excellent

1 Follower

About Robertus

 • Rank
  Member
 1. http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/copitor pomocne
 2. Chyba jakieś problemy wczesnej wersji. Sprawdziłem na dwóch kompach w prawie identycznej specyfikacji. Na jednym zamula okrutnie, material editor otwiera sie 2 min, tworza sie nieskonczone procesy w menadżerze etc. generalnie crap i nie dziala. Z kolei na innym działa super :) żadnych problemów.
 3. Od ok roku mam Kingstona: http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-120gb-hyperx-3k-ssd-sata3-2-5-85k-iops-mlc-555-510mb-s-sh103s3-120g-464745/ Mogę polecić z czystym sumieniem :)
 4. Człowiek robi naprawdę dobre skrypciki z głową.
 5. Zawsze lubiłem jego skrypty. Z tym także b. dobra robota. Kupione :)
 6. Eh, szkoda. A pomyśleć że mój pierwszy poważny autorender zrobiłem w brazilu...
 7. File > manage > asset tracking Zaznaczasz wszystkie tekstury > prawy myszy > "set path" > i wybierasz folder gdzie max przerzucił do paczki wszystkie pliki. Mam nadzieje że o to chodziło.
 8. Zawsze mnie interesowała jedna rzecz. Może ktoś się orientuje. Czy jeśli wchodzi np. sp2 to zawiera on wszystkie poprzednie fixy i łatki czy trzeba wszystko instalować po kolei? Pytanie narodziło mi się po obejrzeniu listy poprawek w SP2 do maxa 2010 która zawiera 1 (słownie: jedną) poprawkę na liście :)
 9. Możesz też wywołać tego Nef'a na 3 razy z ekspozycjami -1 0 +1 i złożyć z tego HDR. Jeśli zdjęcie było poprawnie naświetlone to efekt będzie przyzwoity choć jak napisano wyżej idealnie byłoby mieć kilka takich Nef'ów w różnych ekspozycjach prosto z aparatu.
 10. Może polak z Kazachstanu ? W każdym razie troszkę dziwnie.
 11. Poza kilkoma detalami bardzo mi się podobało. Jest klimat. Z minusów to troszkę zbyt banalnie zostały wybrane ujęcia ze "strefy" któż nie widział diabelskiego młyna i samochodów :) Oraz to że bohater przemawia w pewnym momencie po polsku ... troszkę nie pasuje.
 12. Za Smokiem jeśli chodzi o kostkę ale całościowo bardzo fajna praca. Bardzo fajne zbliżenie z dof'em.
 13. Jak w sopocie to nie wiem :) ale jeśli potrzebujesz konkretnie efektu spota to możesz go użyć po prostu. Ustaw w nim cienie Vray tylko żeby zachować kompatybilność.
 14. W panelu "utilities" możesz zrobić jeszcze dwie rzeczy: reset xform oraz remove uvw mapping. Można jeszcze po tym wszystkim wyeksportować samą siatkę np. do formatu .obj a potem ponownie zaimportować do maxa. edit: jest jeszcze modyfikator "stl check" który sprawdzi poprawność siatki pod kątem otwartych polygonów, podwójnych krawędzi itp. itd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy