Skocz do zawartości

Obiekt 3D: General Dynamics F-16XL


AnyMan

Rekomendowane odpowiedzi

hkropinski ->> Proszę Ciebie bardzo (też widzę te bąble;d):

siatkam.jpg

Pracowałem, pracowałem i wreszcie (a jakże) pojawił się nowy problem, a mianowicie znowu Smooth rozrabia... Popatrzcie:

Tak wygląda statecznik, kiedy krawędzie nie są zweldowane:

s1.jpg

A tak, w przeciwnym wypadku:

s1w.jpg

Jeszcze siatka:

s.jpg

Jak zwykle nie wiem co na to poradzić... Może po prostu nie łączyć tych krawędzi? Ale to rozwiązanie wydaje mi się takie... nieprofesjonalne.

Pomóżcie, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszyscy piszecie o tym chamferze, aja nawet nie wiem dokładnie do czego to służy... Może by mi ktoś narysował na którymś z obrazków jak należy taką operację wykonać?;d Ja się po prostu nie orientuję. Nawet się trochę postanowiłem pobawić z MS'em, i dochodzę do czegoś takiego:

http://img523.imageshack.us/img523/7983/11al.jpg

Jakżeż to zrobić, żeby było znośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spróbuje wytłumaczyć co to chamfer :D

 

instrukcja w załączniku :P doceń to bo sie namęczyłem w paincie. joke

 

i tak poza tym co w załączniku musisz sam popróbować jak działa mesh smooth. najlepiej na boksie zagęść siatke przy jego krawędziach, daj ms i zobacz sobie co będzie sie działo

 

http://www.onnovanbraam.com - tu był tutek z tym związany ale jakoś stronka nie chce działać, może jakieś przejściowe problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pomordowałem i sobie poradziłem. Teraz przyznaję Wam rację, że ta siatka jest beznadziejna żeby cokolwiek MS'em z niej zrobić. Także pozostaję przy "zwykłym" Smooth. No i jest apdejcik.

Rendery:

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

Siatka:

siatka29rd.th.jpg

PS: Chudy ->> Dzięki za poświęcony czas, może nie pójdzie na marne. Czytałem ten tutek i muszę przyznać, że chyba to chamferowanie zaczynam rozumieć;d.

 

PS2:Wszystkiego najlepszego w 2006 r. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, bo przy tej siatce nie potzrebujesz ms. po prostu swoja ciezka praca zrobiles to za komputer;] widzisz ms po prostu doklada sam linie siatki biorac srednia z 2 sasiadujacych. fakt, czasem trzeba mu wytlumaczyc, ze to miejsce nie ma byc zaokraglone, ino kanciaste i wtedy stosujesz chamfery i inne takie. chodzi o to, ze robisz taki model samolotu w godzine, nakladasz na niego ms i komp Ci to zaokragla. Ty po prostu robisz ta prace za niego;] naprawde podziwiam wytrwalosc, masz u mnie za to browar. zreszta sam zobaczysz, troche posiedzisz nad tym i za niedlugo bedziesz robil taki model w mniej jak 1h. i wtedy jak sobie przypomnisz, jak ciezkie byly poczatki... eh nie martw sie kazdy kiedys zaczynal;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności