Skocz do zawartości

Jak zrobić słońce... :/


321Kami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zacznę standardowo, a więc: mam problem ;)

a mianowicie tworzę projekt na Fizykę (z astronomii) i nie wiem jak stworzyć słońce takie jak na tym obrazku:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c2/Solar_sys.jpg, ma ktokolwiek jakieś pomysły ? w 3ds maxie jestem średnio zaawansowany (jeżeli można to tak nazwać, czyli powinienem zrozumieć to co do mnie napiszecie ;) ), myślałem o afterburnie albo phoenixie, ale kompletnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, zrobiłem już cząsteczki emitowane przez słońce, ale to chyba nie tędy droga... jak to kurcze jest zrobione... :/ Będę wdzięczny za wszelkie info, tutoriale, linki... cokolwiek ;)

 

Pozdrowienia

Morpheus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jesli poradziles sobie z texturą słonca zawsze mozesz pobawic sie glowem

 

w helpie maxa wyszukaj (przez wyszukiwarke helpa) haslo "glow"

 

oczywiscie chodzi mi o efekt glow w "video post" maxa

 

tam nadając odpowiednie ID obiektom mozesz przydzielic tą poświate samej gwieździe jak i samym cząsteczkom ,

 

przypuścmy ze masz juz słońce , teraz te cząsteczki ustawiasz na niewielką średnice (praktycznie aby nie bylo ich widać) i jedynym widocznym efektem bedize lekka poświata wygenerowana w videoposcie

 

oczywiscie mozna to jeszcze upięknić w photoshopie, bo wątpie aby zadowalal cie taki efekt wprost z renderu

 

jesli chodzi ci o same te detale , wybuchy słoneczne i łuki to raczej jest zrobione albo w photoshopie juz po renderze , albo przez jakies zwykłe "plane`y" z odpowiednią texturą z opacity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności