Jump to content

Regulamin bitwy: Apokalipsa


Gotham

Recommended Posts

Wstęp:

 

Mając już doświadczenie w robieniu cyklicznych konkursów (bitwa 3D) zdecydowaliśmy się po prośbach użytkowników forum na wprowadzenie nowego odrębnego konkursu cyklicznego opartego na technikach 2D. Równocześnie z toczącą się już 5 z kolei bitwą o wdzięcznym tytule \"Owady\" zostanie rozegrana niejako eksperymentalna bitwa 2d. Przygotowania do jej przeprowadzenia trwały długo ze względu na to iż będzie pierwszą o takim zasiegu i skali w Polsce. To już ten moment- czas rozpocząć bitwę. Doświadczenia w tej \"konkurencji\" jeszcze brakuje stąd też nadal istnieje wiele niewiadomych, które z czasem ulegną zatarciu. Najważniejsze zadanie bitwy zostanie spełnione- dobra zabawa, szczypta rywalizacji, sprawdzenie własnych umiejętności i zdobycie nowych doświadczeń... Pozostaje mi tylko życzyć wszystkim odważnym: \"twórczego szału\", wyobraźni, która jak pisał Filostrat jest \"mędrszą artystką od naśladowania\"... Powodzenia!

 

Zwycięski temat:

 

\"Apokalipsa - temat wielu dzieł literackich i malarskich, jest skąd czerpać inspirację. Można przedstawić sąd ostateczny, jeźdźców apokalipsy, co się Wam tylko z tym tematem kojarzy. Podobnie jak w pokoju studenta - dowolność w formie.\"

 

Zadanie jak sądzę jest jasne- wymaga stworzenia obrazu apoklipsy. Apokalipsa tytuł taki nosi ostatnia z ksiąg kanonicznych Nowego Testamentu napisana przez świętego Jana Ewnegleistę zawiera szczegółowy opis końca świata, ludzkości permanetnej nicości... temat jednak pozostawia na tyle dowolność twórcy, że może on stworzyć własną groźną wizję przyszłości. Inspiracji jest wiele gdyż temat ten od wieków nurtował śmiertelników. Niech to będzie wasze objawienie... własna wizja- przerażająca, budząca trwogę ale też nie pozbawiona tajemniczości...

 

Regulamin:

 

W bitwie mogą brać udział zarówno pojedynczy graficy jak i zadeklarowane zespoły. Ze względu na długi czas przeznaczony na bitwę jak i charakterystykę tematu wszystkie prace będą oceniane w ten sam sposób. O pracy w zespole należy poinforomować na początku bitwy co jednak nie będzie

miało wpływu na końcową ocenę Jury. W prowadzonej bitwie należy umieścić króciutki tekst który będzie widoczny dla Jury razem z pracami do oceny. Należy w nim przybliżyć założenia swojego projektu, określić czy jest się twórcą projektu czy też opiera się go na czyimś projekcie i czy w scenie zostały użyte zdjęcia (jako obrazy włączone do dzieła, jeśli były tylko referencjami to nie należy tego pisać). Tekst ten będzie widoczny dla jury w języku angielskim. W razie nie znajomości tego języka wystarczy napisać w języku polskim a jeden z tłumaczy współpracujących z serwisem max3d.pl przetłumaczy go na język docelowy. Tekst ten należy umieścić w swojej bitwie najpóźniej na cztery dni przed podsumowaniem (czas potrzebny dla tłumaczy). Ocena rozkłada się na dwie fazy:

Pierwsza trwa przez cały okres bitwy i polega na wyłapywaniu obiecujących prac, a w trakcie ostatniego tygodnia zostanie wręczone 15 nominacji dla najlepszych według Jury (skład tego jury zostanie ujawniony w pierwszym tygodniu trwania bitwy) prac. Prace te wezmą udział w drugiej fazie.

Drugi etap to podsumowanie, polegające na wyłonieniu przez Jury nagrodzonych prac w tym: Grand Prix. Jest to główna nagroda. Praca autora zostaje dodana do specjalnej galerii (zwycięzców), razem z krótkim wywiadem z twórca, kilkoma informacjami o autorze oraz komentarzami jury do jego pracy. Autor tym samym kończy swój udział w bitwie. Może ponownie do niej przystąpić, ale już z innym projektem (dotyczącym innego tematu). Dwóch wyróżnień. Są to odpowiedniki dwóch kolejnych miejsc. Autorzy mogą, albo pozostać w Bitwie i poprawić swoją prace zgodnie z zaleceniami Jury, lub też zakończyć prace, wtedy ich praca jest umieszczana w galerii zwycięzców jako prace wyróżnione.

Dodatkowo w okresie podsumowania, użytkownicy mogą głosować na ich zdaniem najlepszą prace (spośród 15 nominowanych) tym samym wręczając nagrodę publiczności. Jury będzie przyznawać każdej pracy ocenę w skali od 1 do 15 (przy czym każda wartość może być tylko raz użyta). Nie będą znać ocen przyznawanych przez pozostałe osoby ,a ich werdykt będzie tajny. Następnie wszystkie oceny będą sumowane i tym samym wyłaniane osoby nagrodzone. Oficjalnie zostanie ujawniona tylko wyłoniona kolejność. Wynik każdego (z komentarzami) nie będzie nigdzie publikowany, tylko przesyłany na adres e-mail autora.

 

Pracę są oceniane przez Jury w składzie: bengal (http://www.cafesale.net/bengal/index.php3), Bartek Biernacki (http://www.b2.art.pl/f3dkira/), Saga Jepsen (http://www.zzaga.se/main.htm), Bartłomiej Jurkowski (http://www.ics-studio.com.pl/qed/indexa.htm), Adrian Kajda, Rafał Kidziński, Don Seegmiller (http://seegmillerart.com/contents.htm) i Rafał Wojtunik

 

Po każdym podsumowaniu każdy bogatszy o ocenę i komentarze Jury może kontynuować swój projekt (trzeba o tym poinformować jednego z moderatorów działu bitwa). Po wyłonieniu nominowanych będzie prowadzona ankieta mająca wyłonić nowy temat (dodany po podsumowaniu). W bitwie może być na raz dowolna ilość tematów, jednak można rozpoczynać swoje projekty tylko z

najnowszego tematu, pozostałe po zakończeniu projektu przez ostatnią osobę będą przenoszone do archiwum. Prace muszą być zgodne z założeniami/zasadami tematu. Często specyfika danego tematu będzie wprowadzać pewne ograniczenia i wymuszać kierunek rozumowania twórcy, prace niezgodne z tymi zagadnieniami nie będą brane pod uwagę podczas podsumowania (autor zostanie wcześniej

uprzedzony i dostanie czas na naprawę pracy). Prace można wykonywać w dowolnym wybranym przez siebie programie do 2d, a także dowolną, wybraną przez siebie metodą.

 

Daty: Drugi cykl rozpoczął się dziewiątego lipca tego roku (25-07-03)więc:

 

08-08-03 zacznie się proces przyznawania nominacji.

14-08-03 zakończy się proces przyznawania nominacji i wyróżnione prace

trafią do Jury w celu wyznaczenia zwycięzcy.

10-08-03 zostanie rozpoczęta ankieta, będzie trwać do 17-08-03.

20-08-03 zostaną ogłoszone wyniki i rozpocznie się nowa bitwa.

 

Jak wziąć udział w Bitwie: Aby moc uczestniczyć w bitwie musisz mięć swoje konto na forum, w tym celu wejdź na forum, skorzystaj z opcji stworzenia nowego użytkownika. Po czym w katalogu Bitwa wejdź do działu z wybranym tematem. Tam skorzystaj z opcji dodaj nowy temat.

 

Np. Apokalipsa: Jeźdzcy apokapilsy

 

W trakcie realizacji swojego projektu powinieneś (powinnaś) dodawać możliwie dużo obrazków z pracy (szkice, obrazy na których się wzorowałeś/łaś). Masz do dyspozycji dwie metody Attach (dostępna na dole panelu tworzenia tematu/odpowiedzi) i Image (Ikonka gór w tymże panelu). Pamiętaj o nie przekraczaniu 80 KB przy korzystaniu z Attach. Oczywiście jeśli nie można utworzyć pliku bez widocnych zniekształceń wprowadzonych przez algorytm kompresji (

bitwie dodawać ich URL (w komendzie img) dzięki czemu będą widoczne jak obrazki dodane funkcja Attach. Pamiętajcie też ze przy komendzie image znika ograniczenie jednego obrazka na post.

 

UWAGA: W razie jakiś niepewności pytania należy kierować do moderatorów bitwy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy