Skocz do zawartości

Scena 3D: pokoik


SSn4k3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moim zamierzeniem jest stworzenie sceny w ktorym znajdzie się typowy pokoik, oraz drzwi przez ktore bedzie widac nastepne pomieszczenie. Narazie jestem na calkowitym poczatku poczatku;] Moglibyscie mi odrazu doradzic w jaki sposob zmontowac dobry interior? Czy budujac pokoj trzeba zrobic wszystkie sciany i sufit (gdy juz wiem ze bede chcial zrobic render(y) ktory nie pokaze braku owych elementow). Czy raczej sufit itp sa wymagane bo wplywaja na oswietlenie? Dolaczylem screena ze szkieletu pokoikow, ale wydaje mi sie, że p waszych komentarzach trzeba bedzie wszystko zmienic.

 

Prosze o sugestie, komentarze, kolejne WIPy pokoju bede sukcesywnie dolaczal do tego topica. Z gory dzieki, pozdrawiam.

 

Screen:http://www.bimbrownia.webpark.pl/poczatek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

witamy na forum

dobrze nazwany wątek to już coś, ale obrazek nie powala :/

na przyszłość nie pokazuj zwyklych screenshotów (z viewporta czasem jeszcze ujdzie, ale caly screen to juz przegiecie) tylko rendery (F10 i tam sie pobaw).

 

Jeśli bedziesz uzywał GI (w skrocie to takie bajeranckie oswietlenie :P ), to musisz modelować niewidoczne sciany, sufit itp. (nie jakos strasznie dokladnie, ale z grubsza).

Choc na razie jeszcze duuuzo brakuje, zeby w ogole zacząć myslec o oswietleniu scenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz uzywał GI

Najlepiesz, jesli tak zrobisz.

 

Choc na razie jeszcze duuuzo brakuje, zeby w ogole zacząć myslec o oswietleniu scenki.

Też się zgodzę, jadnak już na etapie modelowania trzeba pomyśleć o ew. lampach, oknach etc. :)

 

Ojj malutko widać na obrazku - ta ściana pośrodku, to ściana oddzielająca dwa pomieszczenia, tak?

Już widać, że proporcje leżą - porównaj wielkość pomieszczenia do grubości ścian :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności