Skocz do zawartości

Jak zrobic geosfere na 6-kącie ?


siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowe pytanie. Jak zrobić geosfere na sześciokącie? W maxie dostępne są :tetra , octa, icosa . Ja potrzebuję właśnie na sześciokącie. Może inny program potrafi to wygenerować. Pomóżcie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wielościany foremne mogą powstać tylko z trójkąta równobocznego, kwadratu, i pięciokąta foremnego. w każdym wierzchołku schodzi się 3-5 ścian, i suma kątów w tym wierzchołku mus być mniejsza niż 360. przez to wykluczamy sześciokąt jako budulec geosphery :) chyba że nie chodzi ci o to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej bryle nie będzie szećsiokątnej sciany, będzie ona zbudowana z sześciu trójkątów. W geosferze icosa też nie ma pięciokątnej sciany, ale krawędzie jakby zbiegają sie do miejsca które jest pięciokątem. Nie wiem jak to dokładnie opisać. Najlepiej obejżeć w maxie geosfere icosa.

Może jakiś program typu cad to potrafi zrobic w 3d. Jakby ktoś miał coś takiego to będę wdzięczny za model takiej bryłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jakakolwiek bryła, która u swego wierzchołka ma sześciokąt złożony z 6 jednakowych trójkątów (może ich nie być w oryginale byle się dało podzielić). Dość gęsto podzielona , jak maxowska geosfera icosa segments 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ręcznie coś takiego. Nie jest to geosfera. Nie wiem czy jest w ogóle w matematyce taka bryła. Spłaszczyłem ją na potrzeby projektu. Zrobiłem ją kopiując ngon'y zaczynając od sides 6, a każdy następny miał o 6 więcej. Ostatni miał 48. Przekonwertowałem na poly i połączyłem face'y.

Aha, fachowo to się chyba nazywa Diamatic Dome

untitled17oc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności