Skocz do zawartości

dokładny blueprint


BUBI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem.

Muszę wykonać model dworca kolejowego. Po wielu bojach wywalczyłem w PKP dostęp do planów tego budynku, jednak mam problem z wrzuceniem ich do maxa jako bueprint ( jak w przypadku np. samochodu ), tzn. obrazy są duże, zawierają sporo niewielkich detali a linie są stosunkowo cieńkie, więc w oknie maxa ich jakość nie pozwala na wykonanie czegokolwiek.

Czy jest jakaś możliwość, aby w oknie maxowym tekstura wyświetlała się z jakością rendera? :]

 

Jedynym alternatywnym pomysłem jaki mi przyszedł do głowy jest obrysowanie tych planów wektorami np. w Corelu, a następnie wykorzystaniu ich w maxie jako blueprinty, ale to będzie trochę czasochłonne i wolałbym tego uniknąć.

 

Jeśli ma ktoś inny pomysł, bardzo proszę o podpowiedź.

 

PS

Wiem, że 3ds max to nie najszczęśliwiej wybrany soft do tego typu pracy, ale takie są jej założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie wiem czy wam to pomaga, ale ja robilem tak jak jest w FAQ i nic to nie daje moje textury nadal są tak niedokladne i pikselowate jak wczesniej. textury są w wysokiej rozdzielczosci i mają duzo szczegolow a w maksie to poprostu koszmar nie da sie nic zrobic. porady z FAQ nic nie dają i nie wiem co mam zrobic. MAM radeona 9550 i 768ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że cienkie linie mogą być problemem. Spróbuj otworzyć plany w photoshopie, użyj gaussian blur'a (popróbuj z dość małymi wartościami) A nastepnie Image->Adjustments->Levels i tutaj w miejscu gdzie masz wykres przesuń lewy i prawy trójkącik w stronę środka. Rozmyte linie powinny złapać sensowną ostrość i kontrast. Możesz się jeszcze pobawić z Sharpenem i ewentualnie z czyszczeniem planu z niepotrzebnych szczegółów. Narazie tyle zdążyłem wymyslić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności