Skocz do zawartości

Animacja 3D:samolot


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

ja proponowalbym Ci zainstalowanie sobie pluginu Dreamscape. Zrobisz tym sobie ladne niebo a jak chcesz to i teren tez :) Z tym hangarem to faktycznie....za waski jest. Co Ty na to zeby zrobic jasniejszy ten piach...mniej trawy walnac i postawic gdzies w oddali taki drewniany wiatrak? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z MOIM MAXEM DZIEJĄ SIĘ DZIWNE RZECZY:

mIMO MŻE POKAZUJE MI FOLDERY UKRYTE I SYSTEMOWE, TO JAK WEJDĘ DO KATALOGU MAXA nic nie ma. Do katalogów znajdójących się w folderze maxa mogę dostać się tylko przez wpisanie ich adresu, wtedy widzę wszystkie ich pliki. Podczas włanczania maxa zwiesza się komp. dopiero po paru/parunastu min. znów zaczyna działać. Co się z nim dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik :)

koniecznie pozapisuj sobie kopie wszystkich scen do osobnych plikow. Nigdy nie uzywaj zapisywania przez "save", tylko "save as" - i tam dawaj plusik (unikniesz nieodwracalnego kasowania starszej wersji pliku.

Zapisuj sceny wraz ze wszystkimi bitmapami - polecenie Archive z menu file.

Ustaw sobie autoback - 9 plikow - koniecznie na innej partycji niz jest max.

I ostatnie : nie lekcewaz tego , to Ci sie bedzie lzej zyło :) - i nie odkladaj tego na potem :))

pozdraiwam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archive-niezłe, dzięki sprzyda się. Nie wiedziałem że taka opcja istnieje.

Teraz zaczynam przenosić pliki do innych folderów i zmieniam ich adresyu w maxie(user paths, mam nadzieje że odtąd max będzie wczytywał pluginy i inne z folderu który mu podałem).

 

Z tym hangarem to był chyba zły pomysł.

Dopiero po czymś takim aaa8gm.jpg samolot jewst w środku i biped ma odpowiednią wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... No widać, że pracujesz nad tym. Światło wydaje mnie się trochę za żółtawe, ale to też wina tego nieba, zrób coś z tym! Bo to psuje cały efekt. Mam też nadzieję że samolot nie zachaczy o to drzewo, chyba tą odłegłość od pasa i drzewa obadałeś :). No ogólnie nie jest źle czekam, na jakieś nowe aktualizację. I zrób może trochę różno kolorowych tych kłosów to może z tego będzie łąka?

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę zwolnie, mała aktualizacja.

Co do animacji: Nie wygląda ona jeszcze tak jak powinna więc jej na razie nie zamieszczę. Sceną którą chciałem przedstawić było otwieranie kłudki. Muszę jednak dokładniej zająć się palcami.

myślę że niedługo nzdobędę dreamscape-niebo jest tymczasowe. Jeśli go niebędę miał skorzystam z innego który pobrałem z maxplugins.de

Drzewa które dodałem też są stworzone dzięki pluginowi.

Teren trochę bardziej urozmaice-dodam wzniesień.

 

Druga postać jest już prawie gotowa.

ssss1rr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło wygląda już lepiej, chociaż ja nigdy nie używam do oświetlania pleneru, tylko jednego światła, w tym całym świetle nie pasuje mi też ten ostry cień, poprostu powinieneś zwiększyć jego rozmycie, nie wiem jak to się zwie w 3d MAX-sie.

Czekam na jakie kolwiek próby animacji, a i taka mała rada nigdy jak robisz animację się nie spiesz!! :)

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ręce pracują nawet dobrze, nogi już nie zabardzo. Jedno co mi nie pasuje, to jest to że szybko się to wszystko dzieje, ale może to będzie krótkie ujęcie, powiedz jak będzie wyglądał kadr.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli mi idzie...

Dziś mam tylko nieco poprawioną scenkę: Bielsze światło, poprawiłem ułożenie tekstury na dachu i pokombinowałem z niebem.

Mam dreamscape, ale pod max7 a przy tej animce korzystam z 8. Postanowiłem więc zrobić tak: najpierw ułoże ruch kamery, stworze chmury w maxie 7 i ustawie jako tło w animce.

widok9go.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności