Skocz do zawartości

Wnętrze samochodu


7demon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: tworzyłem samochód na 3ds 7 , miałem tam vray i wszystko było fajnie. Ostatnio załatwiłem sobie 3ds 8 i zaistalowałem tam vray. Kontynouwałem tworzenie samochodu na 8, ale gdy chciałem zrobić próbny render okazało się ze nie ma vray light( które służyło mi do oświetlenia wnętrza). Nie mogę teraz oświetlic w żaden sposób wnętrza pojazdu( aby uzyskać podobny efekt ), nie mogę również załadować pliku z samochodem do 3ds 7. Czy możecie mi pomóc i powiedzieć czy jest jakis inny sposób na oświetlenie wnętrza, jakieś opcje w vray czy może jest jakies inne swiatło, które mi pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. zapewne posiadasz wersje free vraya, ta wersja jest darmowa i ma ograniczenia w postaci braku vraylighta i vray material

 

2. pliki zapisane w nowszych maxach nie mozesz odczytac w wersjach starszych, mozesz jedynie exportowac model przez format 3ds ale wtedy bedizesz mial sam model bez zadnych ustawien sceny, materialow itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chaosgroup, developer, udostepnia 3 wersje vraya

 

vray free - darmowa, tzw. studencka wersja

vray demo - demo, czyli ograniczenie czasowe oraz watermarki w kazdym renderze

vray advanced - pelna komercyjna wersja vraya bez zadnych ograniczen

 

jesli posiadasz wersje advanced to w jakiej wersji, bo bez tej informacji ciezko cokolwiek stwierdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mowisz ze masz 1.47.03 to sam nie weim co o tym myslec bo jak dobrze pamietam pod maxem 8 nie bylo z tą wersja problemow (jako ze to chyba jedyna wersja z serii 1.4x.xx dzialajaca pod maxem 8)

 

jedynym sensownym rozwiazaniem bylo by skontaktowanie sie z producentem i przedstawienie problemu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji wykoczył mi bląd/komunikat ze wersja 3ds nie taka, ale to wtedy wogóle nie powinno działać a tu tylko tego swiatła nie ma.

 

PS

a czy jest inny sposób na oświetlenie wnętrza samochodu?? co mogę z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdym innym swiatlem ze standardowych , jedynie wymagane jest włączenie vray shadows dla kazdego nie-vrayowego swiatla

 

mozesz takze uzyc vray light material, dziala jedynie przy uzyciu lightcache lub QMC w secondary bounces, ale nie ma nic za darmo wystepowanie bugów przy wykozystywaniu tego materialu jako glownego zrodla swiatla jest calkiem spore, tak samo jakosc renderu przy niskich wartosciach irradiance mapy daje sie we znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka prób i nadal jest problem. Nie wszystkie miejsca sa tak oświetlone jak trzeba

wnetrze147cd.th.jpg

Chodzi mi o to miejsce pod kierwonicą ( na nogi ) . jak zrobic aby tam też było oświetlone??

 

PS

na tym renderze użyłem 4 światła free spot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności