Skocz do zawartości

Obiekt 3D: tratwa


symeo

Rekomendowane odpowiedzi

Oto praca nad którą właśnie sie poce. Ma być to tratwa w stylu wodnego świata, wiecie rdza, grzyb itd. :] Zacząłem dziś rano i zatrzymałem sie na tym etapie. Nie wiem jak/na czym zamontować żagiel, więc wszelkie pomysły mile widziane. Końcowy render bedzie na wodzie zapewne w mentalu ( chyba że do tego czasu rozkminie jakiś inny renderer ). Mam nadzieje że pomoże mi ktoś to skończyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czesc

skoro to jest prowizorka to raczej rozwiazania z pro statkow nie sa ok. zagielek zrob trojkatny, jedną z jego krawedzi przymocuj (sznureczkiem) do rejki z jakiegos krzywego badyla :P albo deski. pozniej linka do rejki, przerzuc ja przez bloczek na szczycie masztu i przywiaz gdzies na pokladzie. wolny rog zagla tez polacz z tratwa jakims sznurkiem. hej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No udało mi sie jeszcze dzisiaj coś dociachać. Macie tu dwa renderki, usiłowałem to zrobić mniej więcej tak jak badyl radził ale zamiast krzywego badyla zrobiłem metalowe ramiona takie ala dźwig czy coś :p. Tylne ramie bedzie połączone z krawędzią żagla jakąś linką. Żagiel to oczywiście prowizorka narazie, potem mam zamiar potraktować go clothem i windem(jeśli tak da rade). Jeśli ktoś ma lepszy pomysł to z chęcią rozważe:].

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żagiel nie powinien byc tak wyprofilowany (jeśli pracuje), albo nie powinien tak sterczeć (jesli spoczywa).

powinien być zamocowany do bomu, a jeśli go nie ma to winien być mocno napięty talią. górny koniec doczepiony do topu masztu, zaś środkowy spięty ze stopą masztu. przydał by się sztag i wanty co by nie wyrwało tego kijka (masztu) z pokladu.

co do tego typu ożaglowania, to jest z nim wiecej roboty niż z rejowym, gdyż przy tak szerokim gabarycie, do poprawengo sterowania przydałby ci się jeszcze grot (żagiel wiekszy), na samym foku nie obrócisz takiej tratwy na wiatr. zwłaszcza jeśli mocniej wieje.

nadal obstawiam przy rejowym (jednym z najstraszych i najprostszych ożaglowań). poza tym przy budowie takich łodzi wykorzystuje się najprostsze rozwiązania. raczej niepraktyczne by było budowanie tratwy na beczkach (dość mocny opór podczas rejsów). proponowałbym raczej zbudować jakiś kadłub z desek (choćby na kształt Optymista), i na nim oprzeć konstrukcję.

 

tyle mojego marudzenia :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł. model jak na razie średnio się prezentuje

Model bedzie pewnie na mniej więcej takim poziomie gdyż nic innego z siebie i z programu nie jestem w stanie wycisnąć, jeśli chodzi o jakość modelowania. Tweety jeśli dasz rade to opisz o co Ci chodzi w "prostszym języku" bo naprawde trudo mi sie pokumać OCB. Zrobie też 2 wersje z prostszym masztem. Zobaczymy jak sie bedzie prezentować. Pozdrówa i dzięks :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemzo

Oto kolejne poprawki. Po pierwsze zmieniłem beczki na łódki ( musze je tylko jakoś zróżnicować, może jakiś ponton gdzieś czy coś). No i dwie propozycje żagli. Linki na razie prowizorka bo pewnie jeszcze nie raz bedą zmieniały położenie. Licze na duuuuuuuuuuuużo krytyki :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu te rendery sa takie dziwne >?

Kolor derewna mogłbyś sobie taki darować...

Boże te łódki są O WIELE gorsze niz beczki... beczki nadawały takiego falloutowego klimaciku a te łodki takie czyste, BLE>>>>

1render najbardziej mi się podobał, teraz poszedłeś zupełnie w inną strone, i po co ten żagiel, nie lepiej same pozbijane dechy+beczki+jakieś pręty ?

Liczyłeś na krytyke to masz ... Nie obrazaj jak coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicon - bez przesady. koor rendera próbnego nie jest najważniejszy.

wyjasnij mi lepiej jak taka tratwa miałaby się poruszać bez żagla? może wiosłowo - na oceanie? a może sternik siedziałby mocząc nogi w słonej wodzie i taplając wodę?

 

symeo: łódki faktycznie nia pasują. jesli już jednak zmienisz na beczki to obróć je chociaż o 90 stopni niż tutaj

http://www.max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=30167&d=1138818189

 

opływowe kształty mniejszy opór stawią fali.

 

Pozdrawiam

 

http://www.max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=30197&d=1138895605

 

[+]

ten jest najlepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety czy to musi byc realistyczne >?

Nie lepiej jakis porozwalny, stary silnik jako naped? troche inwencjii ;d

Jak zmienisz te lodki spowrotem na beczki to juz nie rob takiego pozadnego zagla zrob jak juz to jakis porozwalany, "ztyrany"... Jak to wszystko bedzie takie sterylne i czyste , bdzie z tego kaszana.

-pozdr-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojszłem za radą i dałem z powrotem beczki, co mi osobiście też bardziej pasi:]

co do koloru renderu to ja po prostu lubie modelować w tych odcieniach i tyle :] (obrazy nie bedzie nicon lajcik). Silnik to prze pomysł zara sie za coś takiego wezme jak tylko znajde jakieś plany na necie. Jak macie jakieś to dawajcie. ale żagiel zostaje i kropka. Musze więcej haosu wprowadzić w tą prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicon: nie. ale powinno być w miarę funkcjonalne jesli ma to wyglądać na Waterworld. silnik? w wodnym świecie paliwo? za skomplikowane jak na potrzeby przeciętnego mieszkańca. zaś żagiel jest uniwersalny.

poza tym czemu tyś się tak czepił materiałów? napisał przecież że to tylko test. tekstury i zniszczenia polecą już po modellingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra silnik zrobietak czy siak żeby było więcej sprzętu jakiegoś na pokładzie. Może być tak że kolo który tym pływa ma jakiś mały zapas bajury uratowany albo gdzieś zdobyty nie. Costner miał co nie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model lepszy.

Tweety :

Wo ma wyglądać na Waterworld, ale nie musi az tak szstywno trzymać się ram !

Silnik na wode?, na slońce[baterie]? to nie musi być przeciętny mieszkaniec...

Nie kłoce sie wiecej, mam zbyt duzo pracy przy własnym watku z CHuckiem... Qrde trace zapał :( *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne rendery. Żagiel zostawie już mniej więcej w tej wersji, bo mimo że może nie jest praktyczny to jakoś najbardziej mi sie podoba:]. Zrobiłem ala kajute z przyczepy kempingowej, powiedzcie co o tym myślicie. Z czasem sam model przyczepy postaram sie "uszczegółowić" na tyle na ile pozwolą mi umiejęstności. Myśle też o zmniejszeniu beczek i zwiększeniu ich ilości bo wydają mi się zbyt duże w stosunku do samego kempingu. Zaczynam też rozbudowe tratwy do tył żeby mocowania na liny( te liny które bedą odchodziły od czubka masztu) tam umieścić i jakieś graty:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności