Skocz do zawartości

jak zatrzymać cząsteczki?


yahu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Za pomocą funkcji "superSpray" zrobiłem coś w rodzaju gwiazd (kawałek przestrzeni kosmicznej), ustawiłem start emisji na -30 a stop na 0. Zamierzam zrobić prostą animację, ruch kamerki w kierunku ziemi, jednak problem polega na tym, że czasteczki (gwiazdy) dalej po 0 klatce się poruszają. Nie da się tego jakoś zatrzymać???? Tak żeby wyglądały tak samo w 2,3,..30 klatce jak w 0??? Za podpowiedź z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

stwórz space warp o nazwie DRAG , ustaw jego siłę we wszystkich osiach (najlepiej taką samą, jeśli chcesz, żeby cząsteczki się zatrzymały) i połącz go z super sprayem. Im wieksza wartość procentów tym cząsteczki szybciej się zatrzymają. Czyli w zasadzie możesz początek działania ustawić na 0 i 100% w każdej osi i powinno działać. Pamiętaj o ustawieniu początkowej i końcowej klatki wpływu space warpa (domyślnie to początek w 0 a koniec w 100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale próbowałem i nic, one dalej się poruszają. Pierwszy raz używałem obiektu "space warp" i może coś spaprałem, ale ustawiałem tą samą siłę we wszystkich osiach, połączyłem go z cząsteczkami (było widać że wywiera wpływ ale ich nie zatrzymuje). Przecież musi być jakiś sposób żeby zatrzymać te cząsteczki w określonym stanie. Poprostu aby max mi ich juz od pewnej klatki nie animował, za to animował coś innego. A może coś z kontrolerem animacji pokombinować... Jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy konieczne musi byc superspray? bo jak nie, to daj zamiast niego PCloud (partykle beda rozproszone wewnatrz jakiejs przestrzeni, ktora mozesz ustalic poprzez jakis objekt geometryczny, i nie beda sie ruszaly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem siłę DRAGa na 100% we wszystkich osiach, połączyłem go z systemem za pomocą takiej ikonki (przeciągając znad spraya nad ikonę space warpa) spacewarp.gif i działa :/ Coś musiałeś źle ustawić.

 

No albo wersja Ani :) w tej jest na pewno więcej kontroli nad kształtem chmury cząsteczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem!!!!!!!! Twój pomysł Leru działa, ale trzeba ustawić odpowiednio duży parametr "life" w rolecie "particle generation". Poprostu one dzięki "space warp" faktycznie się nie poruszają, jednak zanikają od pewnego momentu, moment ten następuje tym szybciej im mniejszy jest parametr "life". Ja nie mając pojęcia o tym ustawiłem "life" na 30 tak jak koniec wyswietlania czasteczek, dlatego one sie zmienialy. Tak jak pisze Ania mozna sie obejsc bez "space warpa", ale tez musialem ustawic dostatecznie wielkiego "lifa". Za podpowiedzi THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności