Skocz do zawartości

Ćwiczenia


muody

Rekomendowane odpowiedzi

plan jest nastepujacy - wykonac nieco "rozwijajacych" prac na poziomie 3 klasy gimnazjum

z tego powodu beda one brzydkie i nieudane, ale przynajmniej jeden z elementow ciekawszy niz to, co robilem do tej pory. wiec jak widac wam to nic nie daje, poza satysfakcja dogryzienia komus albo pomocy (w zaleznosci od charakteru)

 

cwiczenie nr. 1: perspektywa

 

robione w szkole, z powodu braku czasu w domu. 3 godziny lekcyjne, w tym duzo poswiecone na wymazywanie gumka bledow i poprawianie

dokoncze to, dodam cos moze(?) i pokryje pastelami (jako cwiczenie nr. 2: nie uzywane dawno pastele)

 

fotka ze zwiekszonym kontrastem i desaturacja (normalnie mam taki zoltawy papier)

 

xgagwertbnvvka5y.jpg

http://images3.fotosik.pl/20/xgagwertbnvvka5y.jpg

 

poki co wam to nic pewnie nie mowi :D ale wrzucam jako pierwsza czesc WiP'a

calosc bedzie ciemnoniebieska + cieple barwy z pochodni + swiatlo ksiezyca (z sufitu) i oswietlenie ksiegi

 

btw. bylbym wdzieczny za rady i tutoriale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak jak wyżej i pozatym jak na początek to może ci być trudno z postaciami. Spbój może narysować mnichów w prostych podłużnych sutannach z kapturem i zasłoniętą twarzą. Jak na początek powinno być ci łatwiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za bardzo modernistycznie to wygląda...mówisz że to "szkic" więc ma nadszieje że pozbędziesz się tych kanciastych form...na rysunku to wyglądało lepiej....pozatym odrazu ci powiem że nie podoba mi się horyzont na tej wysokości ja dałbym go na wysokość księgi coby troche monumentalizmu tam wcisnąć no a swiatła nie wygladają jak od księzyca, pochodni czy mocy tylko jak od neonów. Poza tym to osobiście bardzo nie lupie punktu biegu na śroku kartki...kompozycja jest wtedy nudna...może spróbuj choć troche przesunąć w którąś strone(cała scena mogła by się wyłaniać zza jakiegoś posągu) No i ostatnia rzecz to taka że to nie wygląda jak jakaś sala tylko jak korytarz z dżwiami na końcu...a to bardzo źle....może by to troche szersze zrobić...a posągi nie musza bych tak blisko ściany wtedy (możesz zrobić tak jak to bywało w greckich świątyniach tylko zamiast kolumn- posągi). No koniec zrzędzenia...powodzenia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm kanciaste bo to takie ultralowpoly, test światła. ja maluje po tym pierwszym, olowkowym szkicu. niestety juz zaczalem wczoraj po poludniu

 

nastepny raz postaram sie dostosowac do rad, dziekuje bardzo za odpowiedz

 

troche szkoda ze sie na fotografowaniu nie znam, wyglada jakbym to w ArtRage malowal... no i kropki jakies biale sie uwydatnily

 

8d1uix5tn9w9nbjo.jpg

http://images3.fotosik.pl/21/8d1uix5tn9w9nbjo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze nad tym popracowal.mało wyciągnoles z tego testu swiatla.zauwaz ze tam kolory swiatla sie mieszaja i daja nowe barwy.u ciebie tego nie ma.pozatym masz pomieszczenie bardziej oswietlone od poswiaty z gory niz pochodni.powinno chyba byc odwrodnie.pastele olejne?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko problem taki, że to A4 i detale ciężko dodawać... przynajmniej mi. wlasciwie dopiero zaczynam cwiczenie pasteli

 

poki co zabieram sie za kolejna rzecz, dzis albo jutro wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności