Skocz do zawartości

Prośba o pomoc z renderingiem w 3DS Max


Araghas

Rekomendowane odpowiedzi

Więc mam poważny problem z renderingiem w oknie rendering-> render - na 27 sekundowej animacji kulek [kilku] na białym plane i 1 oświetleniem - uzyskuje obraz mało ostry i jakby taki zabrudzony oraz cała animacja po renderingu do pliku avi zajmuje niewiem czemu grubo ponad 300mb a po spakowaniu rar'em niecały 1 mb -> to jest dla mnie bardzo pilna sprawa więc proszęo odpowiedź

 

p.s

 

to moja pierwsza animacja [więc jestem mało doświadczony] mam max'a 8 -> proszę o wyrozumiałośći w miarę możliwości opisać mi krok po kroku jak mam prawidłowo renderować-> czy jakieś filtry dodawać i gdzie, itp.

i przede wszystkim jak to sie robi aby filmik niezajmował mi pół dysku :)

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tak jak napisałem wyżej ja niewiem nic o renderingu animacji więc prosze o pomoc w tym zakresie niewiem co robićoprócz tego [f10 ustawienie klatek, rozdzielczość, efekty[np: mgła] oraz ustawienie pliku pal, ntsc itd- jestem zielony w tym zakresie -> proszę o pomoc niewiem czym i jak renderowaćaby było dobrze i czysto tak jak na stronie http://www.chaosgroup.com/ i w animacji np tych zwierząt [obraz jest czysty i ażmiło sięna niego patrzy]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powoli trace nadzieje że ktokolwiek mi pomoże z moim problemem :( myślałem że ktośznajdzie 5 min na pomoc słabszemu

 

cóż... niestety jakoś sobie poradze , ale raczej nic z tego niebędzie na moim poziomie.....robiłem już wszystko co umiem ale niestety efekt = 0.

 

 

PROSZĘ POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu gdy renderowałeś zaznaczyłeś 'uncopmresed' czyli nieskompresowane.

Też tak robiłem i filmik trwający 3 sekundy zajmował ze 150MB.

 

Możesz odrazu przy renderingu wybrać kodek do jakiego chcesz skompresować, ale łatwo można coś zepsuć (przynajmniej tak mi mówiono)

Aby to zrobić gdy zapisujesz np. do avi powinno wyskoczyć okno i tam wybierasz kompresję, a jeśli nie to poszukaj gdzieś setup i tam możesz to ustawić.

Dobrze jest zapisać 'uncompresed' a później skompresować np Virtual Dubem (taki program do filmów)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności