Skocz do zawartości

Sprzęd pod 3d ;)


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam do was pytanie , nie jestem bardzo obcykany ze sprzętem więc chciałem sie zapytać co polecacie. Bo tak, można procesorek kupić dwu rdzieniowy można dwa procesorki albo jeden wmiare mocny :) nie wiem właśnie które są dobre, i co najczęściej kupowane. Ram to tam wiadomo z 1gb standardy a karty graficzne ? Tez w tej kwesti nie mam pojęcia. Mógłby tak ktoś podać jakieś zestawienie sprzętowe z cenami tylko żeby łaczny koszt tak wyszedł mniej wiecej 3500-4000 zł ewentualnie mniej :P

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jeżeli chcesz komputer naprawde do Grafiki , to tak...

 

Procesor: na allegor są Xeony 2,8 za ok 500 zł, więc warto sie zaopatrzyć, a cena jest korzystna... Xeon to potężny procesor... ilość tranzystorów, LC 3 it d itp...a ale też można kupixć jakiegoś pentiuma 2 procesorowego.. albo 64 bit athloona, ale właśnie z tym nie jestem pewien.. bo jak 3dsmax będzie w 100 procentach supportowął 64 buity, to czas renderingu bedzie naprawde krótki :)) w porównaniu z 32...(w przeliczeniu procesor 500 mhz 64 bit pracuje taz taką szybkością jak procesor ok 2,5 32 bit ::)) )

 

Płyta Gł: no tu mogł byś kupić płyte paro prosesorową, do Xeonów, albo jedno do Pentiuma albo Athlona,. ale to zalezy...

 

Karta Graficzna: polecam coś z najnowszej serii Ati, są wydajne i nie drogie, a jeżeli chcesz fiull profesionalny sprzę to na Allego są karty Quadro FX za dobrą cenę... :))

 

Dysk: najlepiej 2 dyski SCIS... np. po 75 gb :))

 

do tego dobre chlodzenie....

 

]obudowa z dobtrym przepływem powietrza, to jest bardzo ważne

 

jeżeli chodzi o monitor to CTR jest najlepszy do wyświetlania grafiki, ale LCD teraz robią sie coraz lepsze, no i chyba będize lepszym rozwiązaniem kupic sobie dobry LCD(duzy plus dal tego że nie wydzieli fali.. i nie niszczy oczu :)) )

 

Ram: no najlepiej nie patrzeć na firme, tylko na szybkość i na wydajność, Cas i Ras Latency by były z dobrymi Timingami, i oczywiście najlepiej nie jedną kość tylko podzielić na 2 kości, w tedy można mieć Dual Channel :))

 

no to chyba tyle... (klawierka i mysz najelpiej Logitech :)) )

 

Pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom3D tak sobie mysle SCSi fakt byly kiedys niedoscigniete teraz jest sata

taki Western Digital Raptor 10000 obr jest tanszy niz napedy SCSi nie trzeba dokupywac zadnych kontrolerow itd.

A te 4000 to z monitorem czy same bebechy ?

bo jak sama skrzynai to jakis athlon x2 4200 czy 4400

plyta jakas DFI lub asus byle nf4 ultra

a co do pamieci 1gb hym zalezy jakies ciezary chcesz dzwigac czy bedzie to powiedzmy 500.000 poly czy 1milion i w gore wtedy no to bez 2gb mozna sie podenerwowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem ze 4000 to sam komp bo monitor to raczej mam ;)

 

ps. Maceo to moze by go przestać kasować to by wreszcie wiecej takich nie było :| ( Ludzie chcą sie tylko popytać ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż mówię. Nie mam pretensji, że pytasz, tylko że admin kasuje.

Mi też skasował o tym jak zastanawiałem się czy przejść na maka. Pewnie dużo ludzi nad tym się zastanawia, a nie ma możliwości obejrzenia dyskusji, z której pewnie dużo można się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności