Skocz do zawartości

Drukowany problem;]


SSn4k3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problemik i chcialbym abyscie mi przelali troszke informacji;]

Zostalem wyslany z mojej szkoly do drukarni jako "grafik":), abym to dowiedzial się jakie sa wymagania dot. pliku ktory trzeba dostarczyc aby mogl on byc wydrukowany. Oto co dostałem:

"W przypadku przesyłania do nas materiałów do naświe-tlenia w systemie CTP prosimy wysyłać pliki

w pojedynczych egzemplarzach, z 3mm spadami, bez linii cięcia, paserów i pasków kontrolnych; w kompozycie,

w formacie PS, PRN, EPS, TIFF, PDF (wysokiej rozdzielczości-job press). prosimy wyłączyć profile kolorystyczne."

Dostalem polecenie abym przygotowal to w PS (a wlasnie, to jest ulotka na A4, troche tekstu i pare zdjęć). Moje pytania brzmią nastepująco:

Co to są spady itp? (i jak je zrobic:))

Czy "wysoka rozdzielczosc - job press" to jakas konkretna rozdzialka?

Profile kolorystyczne? (czyzby custom colors w ps?)

 

Z góry dzieki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

spady: odległość obszaru drukowanego od krawędzi strony. w Wordzie zwany jako Margines. w tym wypadku minimalna odległość winna wynosić 3mm.

"wysoka rozdzielczosc - job press" - dokument A4 300dpi

Profile kolorystyczne wejdź w Image-> Mode-> Assign Profile i znaznacz opcję: Don't Color manage this document.

 

to chyba tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

co do spadow to bym sie nie zgodzil z Tweetym, spad to naddatek pracy ktory zabezpiecza drukarnie przed blednym pasowniem w trakcie ciecia. Innymi slowy jak robisz a4 musisz ulotke ta powiekszyc o 3 mm (216x303) z kazdej strony, na obszaze tym musi znalesc sie layout, pamietaj aby nic waznego nie umieszczac na tych obszarach bo zostana one odciete. Jesli masz biale tlo to oczywiscie spady sa niepotrzebne.

Z job pressem pewnie chodzi im o distiilera i konfiguracje "do druku", 300 dpi jak najbardziej wystarczy.

Podsumowujac:

216x303, 300dpi, nagraj np. tiffa i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietanie o spadzie jest niezbędne, niezaleznie od koloru, wiąże się mianowicie z rozmieszczeniem projektu na drukowanym formacie. Jesli na przykład drukujesz cos na formacie A3, np. na Romayorze, to musisz pamiętać, że na tym formacie nie ma miejsca na spad, jeśli drukujesz ulotki A4.

Oczywiście drukarnie nigdy nie drukują na formatach, które nie pozwalają na pozostawienie miejsca na spad, niemniej jednak zawsze trzeba z nimi uzgodnić ów format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności