Skocz do zawartości

plyta ECS P6BAP-A+ i pentium III 700Mhz


Kubaswielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie zestawienie sprzetu:

Plyta ECS P6BAP-A+

pentium III 700Mhz

pamiec 256 RAM 133Mhz

Nvidia Riva TNT2 M64 32MB

dysk 8,5GB

 

Zainstalowalem najnowsze sterowniki jakie byly w sieci. Wydawalo mi sie ze to wystarczajacy sprzet do podstawowych zadan jak ogladanie filmow, praca w Wordzie i internet. Ale przy ogladaniu Divxa strasznie sie zacina obraz. Po przegraniu pliku na dysk twardy jest podobnie. Dziwi mnie to poniewaz mam w domu laptopa z procesorem Pentium III 700Mhz i wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Start => DivX => DivX codec => Decoder Configuration utility

 

Daj Deblocking na minimum a najlepiej zaznacz "disable postprocesing".

Dalej jest jeszcze zakładka Quality Settings na której możesz spróbować zaznaczyć "smooth playback", ewentualnie "double buffering".

 

Mam nadzieje że pomogłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na celeronie 533 i 512 ramu grafice 32 mega tez zaden film nie chodzi...dzwiek zapieprza do przodu a obraz albo sie zacina... albo wlecze sie z tylu a u kumpeli na gorszym sprzecie wszystko da sie ogladac...hemmm no i mam tylko zainstalowane filtry ffdshow i xvida bo lepiej dziala jak ten ffdshowowski...ale i tak jest pupa...

mysle ze to wina tej kartyu graficznej bo mam taka sama i moze przez nia tak zamula albo plyta glowna do bani jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc. Zastosowalem sie do rady MassTA i filmy dzialaja. Ale nadala nie wiem dlaczego na moim laptopie nic nie musialem przestawiac we wlasciwosciach divx-a a i wszystko bylo OK. Sprzet generalnie bardzo sie muli, tzn. samo przesuniecie otwartego katalogu po ekranie obciaza go do 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem to wpsomaganie sprzetowe i jest ustawione na maximum. Podejrzewam, ze ten chipset na plycie glownej moze byc jakis dziwny. Niby VIA ale na starej plycie ECS. Sprawa jest dla mnie wazna bo szykuje ten komputer dla taty, zeby mogl ogladac z ciociami i wujkami wesela u siebie w pokoju, a nie u mnie .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności