Skocz do zawartości

zmiana szerokosci (tworzenie miniatury)


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

elo znowu ja - doszedłem do tego tzn Klicek i Xeav mi pomogli żeby wstawić pliczek jpg na tronke albo nie innaczej pokaze kod a wy dojdziecie o co mi biega:

 

 

 



 

pspmw.jpg

 



 

I teraz tak : odpalam site, chce aby bez wykorzystania miniatury samo mi ja stworzyło wiem ze potrzebuje np

 

width="30" height="30"

 

ale ja chce aby przeskalowało mi obrazek do podanej szerokosci z zachowaniem ratio - czy jak to sie nazywa dje np obrazek 1000x2000 podaje rozmiar szerokosci 680 a zeby wysokosc dobrało samo - pomoze ktos - dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

pierwsza zasada... NIE SKALUJ OBRAZKOW PRZEZ HTML !...

Jezeli chcesz zeby Ci obrazek zmniejszalo w taki sposob to zrob to w php... wtedy bedziesz mial faktycznie zmniejszony obrazek a nie obrazek dopasowany do 30x30 ktory wazy 1 MB :P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tego typu rzeczy uzywam webalbumgenerator ;) zaznaczasz duze zdjecia, on ci tworzy miniaturki jakich chcesz rozmiarow z zachowaniem proporcji, oszczedzasz w ten sposob na wadze pliku, robi to szybko i sprawnie Jak juz ci wczesniej napisali nie ma najmniejszego sensu skalowanie w htmlu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tego typu rzeczy uzywam webalbumgenerator ;) zaznaczasz duze zdjecia, on ci tworzy miniaturki jakich chcesz rozmiarow z zachowaniem proporcji, oszczedzasz w ten sposob na wadze pliku, robi to szybko i sprawnie Jak juz ci wczesniej napisali nie ma najmniejszego sensu skalowanie w htmlu...

bo traci to na jakości obrazka: miniaturki wyglądają ochydnie bez właściwego antialiasingu, zwłaszcza jesli planujesz tak duże zmiany jak z 1200x1200 na 30x30 px. imo wszyscy robią gallery więc czymu byś nie miał się pomęczyć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności