Skocz do zawartości

Pomoc przy wborze procka - jaki Intel ?


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer do pracy w programch CAD , rendering. Wacham sie miedzy tymi prockami. Miala byc wersja z 805 i 2gb ramu ale mysle ze moze poki co zainwestowac nawet w 920 i 1gb a dokupic za kilka miechow dodatkowa pamiec.

 

805 ma magistrale 533 i 2 x 1mb zegar 2,6 550 zl

820 ma magistrale 800 i 2 x 1mb zegar 2,8 950 zl

920 ma magistrale 800 i 2 x 2mb zegar 2,8 1050 zl

 

Zastanawiam sie czy warto doplacic te 400 badz 500 zl i czy te procki warte sa takie kwoty ? Roznica w osiaga bedzie warta tej ceny ?

Biore drozsze pod uwage bo wydaje mi sie ze lepiej zainwestowac w dobrego procka a pamiec dokupic .

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

na pewno 2 rdzenie sa lepsze niz jeden. przynajmniej ja roznice odczuwam (D 820). oczywiscie program musi obslugiwac wielowatkowosc, ale profesjonalne programy takie jak cad albo max nie powinny miec z tym klopotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy warto doplacac prawie drugie tyle za procka i wybrac wyzszy model ? :) Czy moze te pieniadze jednak w pamiec zainwestowac bo.

 

Bo jesli zysk wydajnosci na lepszych modelach jest nie wielki nie ma sensu chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja na to jak na lato :D szczerze to mam taki kociol w glowie ze mam dosc ;p pojechal bym na wakacje do cieplych krajow za to :D.

 

No ale do rzeczy , napisalem ci na GG konfig na jaki sie zdecyduje :). Mysle ze bedzie on dobry na moje potrzeby. Do poziomu zaawansowania pracy osob na tym forum w wiekszosci mi daleko wiec za jakis mam nadzieje dluzszy czas , bede znow myslal o rozbudowie :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności