Skocz do zawartości

Kuferek


netu

Rekomendowane odpowiedzi

Moj pierwszy \"duzy\" projekt. Z 3d maxem mam stycznosc od tygodnia. A tak to nigdy sie w grafike nie bawilem. No moze poza (troszke) malowaniem w gimpie itp...

Jak mi wyszlo? Zniose kazda krytyke, kazde obelgi :P Badzcie dla mnie surowi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Puknoł byś jeszcze Super Samplingiem, i by sie te piksele po bumpie ładnie wyretuszowały... Dzizes, Po Tygodniu??? Ja to powinienem sie tym chawtowaniem zajac... po tygodniu to ja w maxie umiałem kulke zrobic i finito, ... nibylem przyzwyczajony do tych napisów, przeskakiwałem wtedy z truespaca:)) ..znowu sie tłumacze... Swietna robota, Kip gołin:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki !!!

no moze okolo tydzien sie tym zajmuje (moze zdziebko wiecej).

swiatel nie ma bo za bardzo jeszcze nie umiem nimi operowac, ale mam ksiazke to poczytam i cos doloze. co to jest super sampling ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezle, niezle... po tygodniu taka praca :-)

praca good tylko troche ciemno i nie widac bump\'a :-)

 

pracuj dalej, trening czyni mistrza :-)

 

a tak wogole renderowales to scanlinem?

(pewnie tak, bo poczatkujacy zawsze tak robia)

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szeryf, ja terz jestem poczatkujący nobo scana urzywalem całyczas od momętu przywitania sie z maxem:))))))) teraz dopiero jak mam neta to brazila urzywam, :))) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej pracy, to juz niewiem czy jest ten bump, ale po tych ostrych krawedziach na teksturze, gornej czesci kuferka, mam wrazenie jakby był, tylko ze złym parametrem, za wysokim, albo cos innego, supersampink by to wyretuszował, kosztem rzecz jasna czasu.

No ale gdybys pobawił sie w edytorze na czuja, to bys to poprawił, niemam pewnosci czy urzyłes tego bumpa, pozatym SS jest w zakładce, chyba super sampling, troche to głupio tumacze, ale max mi sie zawiesił teraz i niechce Cie w bład wprowadzic takze, poklikaj a sie dowiesz:))

 

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak myślałem musiało mi sie uroic. Bump, to skrót, od BUMP MAPING chyba tak sie to pisze. no jest to mapowanie wybojow, tzn nierownosci, jak masz np, chropowata sciane itp. mapa wybojów jest z reguły czarnobiała, ale mozesz wkładać tam mapy kolorowe. Miejsce gdzie jest przycisk BUMP, znajduje sie w edytorze materiałów, jak wiesz, naciskasz m z klawiatury, i w zakładce maps, klikasz na wolne pole obok bump, zreguły jest ustawione na 30 takze szybko je znajdziesz, bo wiekrzosć jest na 100. powodzenia

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry jest takze displacment :-)

tym sie rozni od bumpa ze bump nie jest geometria tylko teksturka a nierownosci displacement to geometria (dodatkowe vertexy) ale standardowego displacmenta nie warto uzywac bo nie jest najlepszy i najdokladniejszy zawalisty jest ten nowy MTD Micro Trilange Displacement z finalRender\'a Stage-1 :-)

 

mam nadzieje ze wszyscy mnie zrozumieli :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności