Skocz do zawartości

modelowanie głowy - porady


~beginier~

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś by mógl być moim nayczycielem i nauczyć mnie paru technik modelowania bo lathe i te inne znudziły mi się :) więc proszę o pomoc z góry dziękuje :D

 

jak morzecie to piszcie na gg proszę !!!!!

 

czy ktoś coćby nauczył mnie robić głowę ??

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli chcesz zrobić głowę w MAXie to polecam następujący sposób.

Zbliżasz sie do obiektu zainteresowania starając się nie natrafić na niekorzystny interface. Chwytasz za ramiona ewentualnie za potylicę (ułatwi welding) a następnie szybko przenosząc ciężar ciała łącząc to ze spastycznym wyrzutem czaszki do przodu stukasz kolesia najlepiej w nos (na MAXa).

Jeżeli chcesz zrobić w MAJCE to musisz jednak znaleźć senseja jakiegoś bo to program dla PROsów (70 letnich japończyków łapiących muchy pałeczkami do ryżu).

Jeżeli w softimage to nikt Ci nie pomoże bo mało kto zna tajniki tej szkoły walki.

Jeżeli w lightwave'ie to musisz najpierw zbić wagę do koguciej.

 

a tak serio to nie dostaniesz raczej gotowej recepty na tym forum. Tu raczej ceni się ludzi którzy sami do czegoś doszli i chcą połechtania ego po cięzkich tygodniach przesuwania vertexów.

Polecam działy tutorials, opcja SEARCH, oraz taką stronę (co prawda mało znana i bardzo skomplikowana) ale przydaje się przy poszukiwaniach www.google.pl

 

uważaj na takich co chcą Ci pomóc za darmo bo to albo harcmistrze albo arcybiskupi a jak wiadomo mają oni ciągotki do młodych chłopaczków i nie wiadomo co tam Ci naopowiadają o SMOOTHING GROUPS !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że nie rozumiem dobrze maxa robie tam jakieś duperela lathe i inne ale ja potrzebuję kogoś kto powie mi jak zacząć z tym modelingiem toturiale nic mi nie mówią ponieważ wiele z tych opcjii nie wiem gdzie są umieszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz znaleźć opcji opisanej w tutku - pytaj wróżki z helpa, nie wiesz jak - pytaj wróżki z helpa, nie wiesz jaki dziś dzień - pytaj wróżki z helpa.

one są odpowiedzią na wszystkie możliwe pytania bo...

 

Wszystkie funkcje 3ds max, włącznie ze wszelkimi zakładkami, poleceniami, buttonami, efektami oraz opisem step-by-step popartym licznymi przykładami i tutorialami można znaleźć w helpie pod niezbyt często używanym ostatnio klawiszem:

 

F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=3820

2. zastosuj sie do punktu 9

3. punkt 4 tyczy sie ciebie osobiscie wiec dostosuj sie do niego ze szczegolnym poszanowaniem

 

ps. jesli chcesz kogos wynająć aby cie nauczyl to lepiej wogle rzuć maxa, ja sie ucze 8 lat i jeszcze nie wszystko umiem, wszyscy z nas tu uczyli sie albo metodą prób i błędów lub z tutoriali bo jeszcze nie slyszalem zeby ktos kogos maxa nauczył. Przestań sie użalać nad sobą i wreszcie coś zrób, a jesli dluga i żmudna nauka cie nie zadowala to nie wróże ci przyszłości z 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użyam aktualnie maxa od pół roku i nie kapuje go za bardzo dzisiaj o godz: 19:57 udało m się wymodelować człowieka bez głowy więc jak by ktośbył miły czy by mógł mi powiedzieć jak to zrobić ??

 

P.s załączył bym fote ale nie wiem gdzie to się robi:D (ale ciota ze mnie) :D

 

P.s 2 : przepraszam za wkurzanie was ale nie wiedziałem aj zaczą ale jakiś miły kolo powiedział od czego i teraz jest cool myślę że teraz mniej będe was wkurzał :D

 

 

SORRRY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz przepraszac - po to jestesmy - tylko że to wygląda tak - nauka kogos przez internet to totalna klapa - nie zrozum mnie źle ale to jest nie do wytłumaczenia - spróbuj przejrzec jakieś videotutoriale (takie filmiki jak kolesie pokazują jak sie modeluje) o modelingu głowy - na cgtalku (http://www.cgtalk.com) jest takich troche - sam pamiętam bo widziałem w rekomendacjach. Jak chcesz zrobic piecyk to w moim popisie masz link do electrical stove ;) taki filmik nagrałem jak sie modeluje piecyk - lipa ale dla nooba (nowy user) może być ;) jak znajde na cgtalku ten filmik to dam ci link tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to odraza Hindus jesteś cooollll :D

rotfl :) oki mam - więc tak tu jest pare adresów do wątków userów i oni zrobili jakies videotutoriale o modelingu twarzy, głowy itd

 

Moim zdaniem od najlepszego do najgorszego ale pewnosci nie mam bo niepamiętam ;)

 

nr1. http://forums.cgsociety.org/showthread.php?threadid=249393

nr2. http://67.15.28.3/~redpixel/outside/DB_TL_Facial_Modeling_1.mov

nr3. http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=249498

 

pozdrawiam - miłej zabawy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie naprawde powalasz mnie tymi pytaniami. Proponuje ci dokladnie czytac posty, ktore dostales w linkach. Zajzalem do pierwszego lepszego i wszystko tam jest napisane(m.in. jaki kodek).

Jak bierzesz sie za 3d to nie ma innej sily jak tylko samozaparcie, praca, praca i praca. Nikt cie nie nauczy tego czego nauczyc sie mozesz sam. Szukaj, proboj a przedewszystkim mysl i pamietaj "Jesli czegos nie robisz, nie umiesz tego". Mozesz miec niesamowita wiedze teoretyczna ale jak jej nie poprzesz subiektywnym doswiadczeniem, to szybko o niej zapomnisz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie uspokoisz i przestaneisz zalewac forum głupimi pytaniami - i wyjdziesz z jakaś inicjatywą to wtedy odblokuje wątek bo jak narazie to nawet info które autor napisał przy videotutorialu cie nie interesuje więc nie zadawaj prosze głupich pytan bo nikt cie za rączke nie będzie prowadził -zmieniełem temat mimo tego że Marcin prosił (a nie powinienem) żeby ci ułatwić start na forum, dałem ci namiary na tutki, źle, dałem linki źle bo kodeka nie ma i tak w kółko - zresztą widziałem w innych wątkach że wszędzie tak postępujesz - ochłon i zastanów sie troche nad swoim postępowaniem i czy ty chcesz sie nauczyć czegoś czy nie - jak cos to pisz pm'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności