Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Concept Car [pierwsza próba]


Gość osmolov

Rekomendowane odpowiedzi

Gość osmolov

W końcu zdecydowałem się coś wymodelować. Jest to moja pierwsza próba ( słowo "praca" byłoby zbyt doniosłym słowem). Prawde mówiąc jestem totalną lamą jeśli chodzi o modelowanie.

Co do modelu to jest to moja wizja ale jako podstawka posłużył mi New Beetle. Pomysł siedział mi w głowie chyba z 2 tygodnie, najpierw powstał rysunek (bardzo nieudolny), później szukałem auta które może być podstawką no a dzisiaj od rana wziąłem się do próbowania... efekt tego jest taki jak widać na obrazku...

 

[edit]

dodaje szkic wiem że jest nieudolny...

Ten adres poniżej jest do mojego "pierwszego" szkicu który jest jakby moją inspiracją...

http://www.osmolov.byethost3.com/zdj/szkic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nadkole wydaje mi się że bardzo wystaje i jeszcze to :http://img209.imageshack.us/img209/5744/siatka011uz.jpg torszke dziwnie wygląda i nie widać chamfera wogóle. Sam jestem początkującym w tej dziedzinie..:P (samochodów) więc mój opis błędów jest taki sobie... popracuj nad tym a może wyjdzie coś bardzo ładnego. powiedz z czego modelowałeś.. i pokaz render..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem pierwszy to mnie pewnie przypada prośba o siatkę bez subdivision.

 

Życzę powodzenia, jak pokażesz siatkę to się wypowiedzą spece od autek. W każdym razie życzę Ci powodzenia. Model wygląda całkiem przyjemnie, ale bez Twoich szkiców nie będziemy wiedzieć co chcesz osiągnąć.

 

PS jednak byłem drugi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

a powiedz no w jakim celu wymyśliłeś to nadkole wystające

po pierwsze - aerodynamika na tym na pewno nie zyska nic (jak i sama stylistyka)

po drugie - ograniczasz ilość miejsca w środku

lepszy efekt osiągnąłbyś gdyby linia pod oknami była jednolita, natomiast góra nad nią schodziła się przy końcu bardziej do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeh kolejny concept, nie lepiej by było zrobić na początek normalny samochodzić z rzutów, wtedy będziesz musiał dążyć do konkretnycj kształtów i się więcej nauczysz, a nie robić jak wyjdzie, a co do modelu to nie wiem co sądzić bo nie wiem jak ma on wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość osmolov

Zanim przejdę dalej to spóbuje sie wybronić...

W jakim celu wymyśliłem wystające nadkole... mianowicie ja mam dość konwencji dlaczego wszystkie autka mają rożnić się szczegółami? Mój cały pomysł opiera się właśnie na "wystającym" nadkolu... to ma odróżniać ten model od innych... Właściwie marcin_mocny ma racje z obydwoma punktami że aerodynamiki na tym nie zyskam i ograniczam miejsce w srodku jednak stylistyka jest bardziej indywidualną sprawą niż się może wydawać to jest prawie rzecz gustu i ja będe uparcie przy takim rozwiązaniu stylistycznym.

"Kolejny Concept nie lepiej byłoby zrobić samochodzik z rzutów"- być może. Kształty będą konkretne. A co do nauki to się zgadzam że modelowanie z rzutów byłoby lepszym... Wypraszam ale nie robie tego "jak wyjdzie" mam pomysł tylko jeszcze nie całkiem skonkretyzowany...

Co do szkicu to nie mam skanera więc musze troche poczekać ale postaram się w miare szybko wrzucić.

Wczoraj próbowałem pozbyć sie "wystającego" nadkola, ale mnie się nie spodobało czyli zostaje przy "wystającym" nadkolu może jeszcze komuś się spodoba a jak nie to trudno...

 

Tak wygląda siatka(aż sie boje kometarzy) i render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności