Skocz do zawartości

Światło nie pasuje.


TORCIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam taki problem, robiłem pokój zgodnie z tutorialem.

http://67.15.36.49/team/Tutorials/vray/vray_01.asp

 

I mam taki problem, otóż wszystko zrobiłem tak samo i nic mi nie wychodzi. Dokładniej chodzi mi o ten obrazek i te światło.

 

18.jpg

 

Już próbowałem różne wartości dawać świateł ale nic nie chce działać. Wie ktoś czemu tak jest?

 

Mój render tutaj:

http://img109.imageshack.us/img109/7585/pok0rm.jpg

 

Troche mały render i słabej jakości bo na szybkiego robione do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

pierwsza sprawa, to masz mniejsze okno, wiec pewnie mniejszego vray lighta, co daje mniej swiatla, poza tym na 1 rzut oka widac, ze nie masz direct lighta, wiec scena jest jakby oswietlona przez sam skyliht, a brak jest bezposredniego swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaznaczyłem Invisible bo było odznaczone, ale teraz powstał następujący błąd :p. W oknach powstało dziwne coś i nie chce przez to lecieć światło :P. Dopiero jak zaznaczyłem invisible to tak się zrobiło :(

 

pok2hm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj jest ten problem. Nie mam szyb i to jest te światło v-ray w oknach. Gdy mam zaznaczone Invisible to takie coś się dzieje, a jak mam odznaczone to jest dobrze ale nie widać światła słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz odznaczone, to swiatlo jest widoczne i masz biale w oknie, jak masz zaznaczone to nie widzisz swiatla tylko to co jest za nim,a za nim jest widoczne to co powinno byc szyba ale ma bialy material. wywal obiekt szyby albo nadaj mu maerial szkla, ale lepiej wywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wywaliłem całe okno i zostawiłem zaznaczone "Insivible" w v-rayach i render wyszedł taki. Ale chyba są postępy tylko znowu coś z oknem nie tak :(

A światło tak dziwnie pada na ściane bo końcówke światła nie dociągnąłem do końca ziemi i tak śmiesznie. Moja nie uwaga.

pok9pj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że w nowym poście pisze, ale Chalek, przepraszam Cie i faktycznie miałeś racje. Była tam szyba i wszystko psuła. Siedziałem nad tym 3 dni i nie mogłem dojść :). Teraz renderuje i już jest dobrze. Będę teraz się bawił położeniem światła, a jak bedę mieć jakiś problem to się zapytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności