Skocz do zawartości

Dziwny komunikat


Darmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas liczenia mapy irr albo light cache wyskakuje mi taki komunikat

warning: Material returned overbright or invalid color (object "listwa drzwi02", RGB: -27,2896 0,888325 0,459222)

I tak jest do każdego obiektu w scenie, jest to dziwne bo nie dzieje się tak zawsze. Na tych samych ustawieniach vraya czasami dobrze się zrenderuje a innym razem wyskakują te komunikaty... Później po wyrenderowaniu to obraz jest koszmarny, praiwe jak ze scanline ;-) Co znaczą te komunikaty i co jest ich przyczyną?

 

Dodam że wszystkie materiały w scenie są typu vray mtl

 

Z góry dzięki

POMÓŻCIE :)

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jakiego koloru są światła i jesli jest skylight ? Lightmapa nie przepada za idealnie białymi kolorami, podobnie eviorment

 

czy w mapach vraya nie masz jakichs slotów z mapami ? np z maxowym reflection ?

 

ps. po co tak duży global multiplier w qmc ? dużo łatwiej kontrolować sample indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła nie są idealnie białe, są raczej niebieskawe, w niebieskim paśmie jest 240 a w innych po 250. Skylighta nie ma. No właśnie nie mam żadnych map maxowych, wszystko vray...

 

a co do mult w qmc to wydaje mi się że łatwiej zwiększyć globalnie niż bawić się osobno z samplami, ale jak tak mówisz to zmienia założenie ;-) i może skróce czas renderignu ale narazie nie daje mi spać w nocy ten dziwny błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze być wlasnie tak jak bobby mowi, jesli nie sprawdzales to mzoesz poprostu zaznaczyc wszystkie obiekty w scenie i dodac modyfikator UVW map z mapowaniem "box" tak dla testu i wyrenderować

 

jesli nie pomoze przeslij mi scene na [email protected] ustawioną tak zeby te błędy wyskakiwały

 

poprostu File > Archive

 

spakuje ci odrazu wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że staracie się pomóc, tak na marginesie Marcin to jesteś moim imiennikiem ;-) Tutaj daję screnna jak to wszystko wygląda.

 

Więc liczy sie light mapa i mniej więcej w połowie wyskakuje duuużo tych zielonych komunikatów, ale mapa liczy się dalej i wygląda że wszystko jest w porządku ale gdy zaczyna sie liczyć mapa irr to cała taka czarna wychodzi i wgole do pupy;p w czasie liczenia irr mapy tez wyskakują te komunikaty, wszystko sie psuje i finalny render jest taki ciemny i brzydki, ale nie wiem w czym problem.

 

Zmieniałem parametry świateł, dawałem więcej niebieskiego i żółtego pasma i nic, ale już póxno, na weekendzie musze to rozwiązać ;-)

 

b322281dy4ya.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka to wersja vraya ? i jaki max ?

 

watpie zeby byla to wina lightmapy lub irradiance mapy bo błąd tak jak by atakuje oba enginy

 

moim zdaniem to przez materiały, ta miedź wyglada podejżanie. Co to za materiał ?

 

podobny problem (z czarną irradiance mapą) mialem gdy kamera znajdowała sie minimalnie za ścianą wnetrza (lub obojętnie jaką powieszchnią), praktycznie na styk

 

wersje 1.46 vraya były jedne z najbardziej zbugowanych, szczegolnie 1.46.12 z tego co pamietam

 

mozliwe tez ze jest to spowodowane gloossy i włączenie parametru "use lightmap to chache glossy rays" w lightmapie

 

naprawde nie potrafie teraz tego tak na oko załatwic ale intryguje mnie materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mam felerna wersje v-ray.. ta, najgorsza z najgorszych ;)

materialy np w moim przypadku odpadaja, bo zrobilem kiedys scenke, renderowala sie ladnie na innej wersji vr a teraz przy 1.46.12 wywala sie kumunikat.. a wszystko bylo to samo.. te same materialy, swiatla, ustawienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te komunikaty!! Miałem kiedyś ten problem i nie dawno.Powinieneś mieć wszystkie materiały Vraya!! Jeśli masz gdzieś jakieś materiały multi. To też to sprawdź!! Bo mi główni przy tym wyskakiwały błędy!! Wiec teraz unikam ich!! Może jakąś tam roślinkę masz w scenie albo jakiś obiekt exportowałeś z innego formatu niż 3dmax.Ostatnio miałem problem z xfrogiem (rośliny) jak robiłem render błędy mi tak leciały ze za mało miejsca na dysku miałem do 15giga, no, ale ominąłem to!!Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do grona ludzi zarażonych komunikatem "invalid color". U mnie sie to pojawiło jak stworzyłem szybe z VrayMtl. Ale udalo mi sie problem rozwiązać pociemnieniem parametru reflect w reflection. Wystarczylo troszke go zniebieszczyć i błędy ustąpiły. No to zycze powodzenia w walce z zarazą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności