Skocz do zawartości

Zabezpieczenie


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taka sprawe. Ostatnio koles z internetu zlecil mi zrobienie layout'u stronki. Wszystko bylo ok. Wymenilismy kilka maili na temat tego jak ma wygladac strona itp. Zrobilem wiec projekt i wyslalem mu w jpg'u. Od kilku dni koles sie nie odzywa i boje sie ze mogl mnie po prostu objechac (czyt. ukrasc moj projekt). ;)

Teraz pytanie od Was: jak sie zabezpieczacie przed tym zeby ktos was w ten sposob nie oszukal?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

serwusik :)

przede wszystkim głosno o tym mowimy w środowisku ! (to jak sie juz mleko wylało).

I nie wstydzić sie mowic , ze sie padło ofiarą kradziezy (oczywiscie w tym przypadku mam nadzieje, ze to tylko jakies przesuniecie w czasie).

Złodzieje liczą na zastraszenie swojich ofiar - nalezy głosno o nich mówić.

JEsli nie powiesz, to sie przyczyniasz do tego , ze Twoji koledzy tez sie natną.

A Twoje nacięcie jest wtedy wynikiem tego, ze ktos przed Tobą wydygał/olał sprawe i przemilczał - co dało złodziejowi zielone światło.

Oczywiscie to tylko teoretyczny wywód, bo u Ciebie pewnie wszystko będzie OK.

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym to jest jeszcze taka opcja, żę się mu coś niepodobało w Twoim layu i po prostu nie raczy Ci o tym powiedzieć, burak.

 

generalnie to jak dojdzie do tego, że Ci ukradnie tego laya to wklej adres i laya tutaj, jego dane i napiszemy wszyscy do niego maile itp..

no nie wiem, coś się wymyśli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mu sie podobal bo mi pisal w mailu. Dzisial wyslalem mu wiadomosc jak mi teraz nie odpisze to chyb bedzie wiadomo o co chodzi...

 

Sposob z zaliczka nie jest do konca 'sprawny' - tez o tym myslalem. Chodzi o to ze koles wplaca ci zaliczke ale jakims cudem strona rzeczywiscie mu sie nie podoba i co mam mu oddac ta zaliczke, troche to takie sliskie :)

 

Jeszcze pytanie jak dziala ten znak wodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz bezzwrotna zaliczke za samo to ze gosc zawraca Ci gitare, jesli naprawde chce strone i wie do kogo przychodzi to zaryzykuje, a jak zal mu paru stow na rozpoczecie projektu to niech sobie wlaczy automat i przeczyta helpa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij gromadzić dowody. Zdobądź świadków, że Ty jesteś autorem Layoutu. Najlepiej jakbyś miał poświadczenie notarialne (ale to kosztuje). Tak też polecam zdjecia, oświadczenia świadków cokolwiek Ci wpadnie do głowy. Logi z komputra z datą stworzenia pliku (troche kiepski dowód). I czekaj. Gość wypłynie kiedyś z Twoim projektem to proponujesz mu zadośćuczynienie albo dajesz sprawę o naruszenie praw autorskich osobistych i majątkowych (jest ścigana z urzedu tak też nie płacisz - po prostu zgłaszasz prokuratorowi a on robi resztę.

Jak już mu wpierniczą klatkę w zawiasach to zakładasz sprawę cywilną o zadośćuczynienie (tu już trzeba płacić, ale kolo (wcześniej skazany w procesie karnym) pokryje na koniec koszty procesu). Sąd oszacuje zyski które on czerpał z Twojej pracy i dopierniczy mu trzykrotność na Twoja korzyść ( dwukrotnośc gdyby udało mu się ożenić kit że to była pomyłka). Tak też lamus zamiast 200 zł wykopsa 3 tysiące plus nasr ... w papierach.

 

Ale zanim zaczniesz rujnować mu życie poczekaj jeszcze trochę. Przeważnie jak już robota jest skończona to ludzie (inwestorzy) mają ciężką rękę do wydawania pieniędzy, co nie znaczy że nie zamierza Ci zapłacić ;)

 

Na drugi raz , najpierw kasa potem download pliku. do korekty ślesz w rozdziałce 640X480 albo z defektami typu wspomniany wyżej znak wodny.

 

Oczywiście nie podpisywałeś umowy?

Zakładam że zrobiłeś pracę w legalnym oprogramowaniu na legalnym systemie operacyjnym, bo jak nie to całe to wypracowanie możesz sobie odwrócić i wstawić Swoje inicjały ;) tak też bikierful wid dis

W painta na linuksie chyba nikt nie uwierzy :D

 

Ile bierzesz za layout że aż sie opłaca go kraść ;) ? (to pytanko to taki żarcik)

Walcz jak lew !

Czuwaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zapomnialem poinformowac was o zakonczeniu mojej sprawy. Naszczescie zakonczylo sie dobrze :) koles okazal sie wporzo. Chociaz mialem jeszcze chwile zwatpienia kiedy to wyslalem mu maila a tu komunikat ze nie doszlo, no to znowu wyslalem i znowu blad i tak kilka razy. Ale naszczescie jakos to doszlo.

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności